نقشه سایت

جمعه 23 آذر 1397  |   | ورود به سايت

جاذبه های گردشگری گیلان
بقعه آقا سید جلال الدین اشرف - آستانه اشرفیه

بقعه آقا سید جلال الدین اشرف - آستانه اشرفیه

 آقا سيد حسين‌ يا سيد ابراهيم‌ معروف‌ به‌ سيد جلال‌ الدين اشرف، پسر امام موسی كاظم‌ (ع‌) و برادر امام‌ رضا (ع‌) است‌ که  پس از شهادت هشتمين امام همام به ايران و سپس به گيلان آمده بودند تا اینکه به دست كفار به شهادت رسيد، پيكر اين بزرگو...ادامه »
تاریخ: 23 شهریور 1393 23:43        نویسنده: کاربر سایت مجتمع آموزشی فرهنگی زیباکنار   
موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی گیلان

  موزه میراث روستایی گیلان در زمینی به مساحت حدود 260 هکتار در پارک جنگلی سراوان، واقع در کیلومتر 18 جاده رشت– تهران قرار دارد. این موزه، نمونه‌ای کوچک اما واقعی، از نحوه‌ زندگی و فرهنگ سنتی روستاهای گیلان است.  ادامه »
تاریخ: 16 شهریور 1393 03:20        نویسنده: کاربر سایت مجتمع آموزشی فرهنگی زیباکنار   
روستای تاریخی ماسوله

روستای تاریخی ماسوله

  ماسوله نمونه‌ای اصيل از روستاهای ايرانی است كه با معماری پلكانی و مصالح خشتی پشت به كوهستان تالش داده است و رودخانه ماسوله رودخان كه از كوههای مرتفع اطراف روستا و از به هم پيوستن چشمه‌ها و جويبارها تشكيل می شود از دره پايين ماسوله می...ادامه »
تاریخ: 16 شهریور 1393 02:56        نویسنده: کاربر سایت مجتمع آموزشی فرهنگی زیباکنار   
لاهیجان ، عروس گیلان

لاهیجان ، عروس گیلان

  لاهیجان یکی از شهرهای دیدنی و با جاذبه‌های فراوان گردشگری استان گیلان است و در شمال دیلمان قرار دارد.منطقه لاهیجان از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می‌شود. موقعیت...ادامه »
تاریخ: 16 شهریور 1393 02:37        نویسنده: کاربر سایت مجتمع آموزشی فرهنگی زیباکنار   
تالاب انزلی - مرداب انزلی

تالاب انزلی - مرداب انزلی

 تالاب انزلی و یا مرداب انزلی با مساحتی در حدود ۲۰ هزار هکتار در شمال ایران، واقع در استان گیلان قرار دارد. مرداب انزلی از جالب‌ترین و بزرگترین زیستگاه‌های طبیعی جانواران ایران محسوب می‌شود و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از پرندگانی است که از سوی ...ادامه »
تاریخ: 16 شهریور 1393 01:47        نویسنده: کاربر سایت مجتمع آموزشی فرهنگی زیباکنار   
قلعه رودخان

قلعه رودخان

 قلعه رودخان آرمیده در دل جنگل در دوره سلجوقیان این قلعه تجدید بنا شده و از پایگاه های مبارزاتی اسماعیلیان بوده است . بر روی سردر ورودی آن درج شده است كه این قلعه در سال ۹۱۸ تا ۹۲۱ هجری قمری برای سلطان حسام الدین امیردباج بن امیر علاء الدین اسحق...ادامه »
تاریخ: 09 شهریور 1393 00:59        نویسنده: کاربر سایت مجتمع آموزشی فرهنگی زیباکنار