20 نکته کلیدی برای شرکت‌کنندگان در نوبت اول آزمون‌های فارسی، انگلیسی و عربی 1398
بر اساس برنامه زمانبندی قبلی و در راستای اجرای آیین ­نامه آزمون­­ های زبان­ فارسی و زبان­ های خارجی، اداره کل آموزش سازمان اولین مرحله آزمون­ های زبان فارسی، انگلیسی و عربی را از تاریخ 25 الی 29 خرداد ماه در تهران و مراکز استان­ها برگزار می‌کند.

   در این مرحله از آزمون­ ها بیش از 3200 نفر از همکاران سازمانی نام ­نویسی کرده ­اند. برای راهنمایی همکاران محترم 20 نکته کلیدی مربوط به این    آزمون­ ها به شرح زیر اعلام می­شود.

 1.    1) آزمون به‌صورت الکترونیک برگزار می‌شود و نیازی به همراه داشتن هیچ نوع ابزار نوشتاری در جلسه آزمون نیست.
 2.    2) 15 دقیقه بعد از شروع زمان آزمون، سامانه غیرفعال می‌شود و کارشناس مربوطه امکان فعال کردن آزمون شما را ندارد، بهتر است چند  دقیقه قبل از شروع آزمون در محل تعیین‌شده حضورداشته باشید.
 3.    3) همراه داشتن تلفن همراه و تبلت (حتی به‌صورت خاموش) و هر نوع جزوه، کتاب، فلش و ساعت هوشمند در جلسه آزمون ممنوع است و    در صورت مشاهده تخلف محسوب شده و جریمه‌اش محرومیت از دو نوبت آزمون‌های بعدی است.
 4.    4) هر نوع کپی‌برداری از سوالات آزمون تخلف محسوب می‌شود و جریمه‌اش محرومیت از دو مرحله آزمون‌های بعدی است.
 5.    5) درصورتی‌که دلیل شرکت نکردن در آزمون‌ها، موارد تعیین‌شده در بند 4/1/2 آیین‌نامه آموزش کارکنان سازمان نباشد، غیبت غیرمجاز    تلقی  می‌شود. طبق این آیین‌نامه مأموریت، شیفت و پخش زنده از دلایل غیبت مجاز به‌ حساب نمی‌آید.
 6.    6) نام کاربری و رمز عبور پرونده شخصی خود را در جلسه آزمون به همراه داشته باشید؛ زیرا برای پاسخگویی به سوالات باید از پرونده  شخصی خود استفاده کنید.
 7.    7) کارت شناسایی معتبر خود را در جلسه آزمون به همراه داشته باشید. مسئول آزمون موظف است قبل از فعال کردن، مدارک شناسایی شما را مشاهده کند.
 8.    8) در جلسه آزمون پس از فعال شدن صفحه آزمون از باز شدن 50 سوال اطمینان حاصل کنید، درصورتی‌که 50 سوال را مشاهده نکردید،مسئول آزمون را مطلع کنید.
 9.    9) تعداد سوالات همه آزمون‌ها 50 سوال و حداکثر مدت پاسخگویی به سوالات 55 دقیقه است و پس از پایان زمان آزمون، سیستم غیرفعال می‌شود.
 10.    10) سوالات آزمون چهارگزینه‌ای است.
 11.    11) این آزمون‌ها نمره منفی ندارد، پس با دقت و بدون نگرانی به سوالات پاسخ دهید.
 12.    12) در جلسه آزمون به سوالات تخصصی شما پاسخ داده نمی‌شود؛ در صورت ابهام یا اشکال آن را به مسئول برگزاری آزمون اطلاع دهید.     حتماً رسیدگی می‌شود.
 13.    13) سوالات و گزینه‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند؛ بنابراین سوالات شما با سوالات سایر افراد حاضر در جلسه آزمون کاملاً متفاوت  است.
 14.    14) هر سوالی را که پاسخ می‌دهید در سرور آزمون ثبت می‌شود؛ بنابراین در صورت بروز هر نوع مشکل فنی نگران پاسخ‌های قبلی خود  نباشید.
 15.    15) شرکت در آزمون، فقط در زمان و محلی که در زمان ثبت‌نام انتخاب شده امکان‌پذیر است و جابجایی ساعت و محل آزمون ممکن نیست.
 16.    16) پس از اتمام سوالات به پرسشنامه ارزشیابی آزمون پاسخ دهید. نتیجه این ارزشیابی به بهبود روند آزمون کمک می­کند و هیچ تأثیری در  نمره آزمون ندارد.
 17.    17) نتیجه آزمون یک هفته بعد از اتمام همه آزمون‌ها، از طریق پرونده آموزشی اعلام می‌شود.
 18.    18) اگر پس از اعلام نمرات به نتیجه آزمون اعتراض داشتید آن را در پرونده آموزشی خود ثبت کنید. حتماً رسیدگی می‌شود.
 19.    19) مدارک مربوط به غیبت مجاز خود را حداکثر تا 98/4/5 در مراکز  استان­ها به امور اداری و در تهران به دفتر مدیریت ارتباطات و  ارزشیابی آموزشی (طبقه سوم ساختمان اداری) تحویل دهید.
 20.    20) آخرین اطلاعات آزمون را از سایت اداره کل آموزش سازمان دریافت کنید (www.iribtc.ir)

پایان      

 

 

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 خرداد 1398