برگزاری کارگاه آموزشی فرستنده های رادیویی جهاد در مرکز اصفهان
کارگاه آموزشی فرستنده های رادیویی جهاد با هدف توانمند سازی فراگیران نسبت به شناخت حرفه ای از تجهیزات و بردهای فرستنده های کم قدرت و پر قدرت ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، کمک مهندس و تکنسین فرستنده از تاریخ 22 تا 98/4/27 به مدت 48 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای ظاهرعلی نجفی در مرکز اصفهان در حال برگزاری است.

      هر فرستنده رادیویی نصب شده در کشور، دارای قسمت های مختلفی مانند منابع تغذیه خاص خود، راک کنترل و راک حفاظت و فیلتر و کمباینر و ... است و بایستی کاربران این دستگاه ها شناخت کاملی از این سیستم ها داشته باشند تا در صورت بروز اشکال عیب یابی کرده و سیستم را مجدداً راه اندازی نمایند. نداشتن مهارت لازم مهندس فنی و کمک مهندس فرستنده در استفاده و نگهداری از تجهیزات فرستنده و خرابی آن، فرستنده را دچار مشکل می کند و باعث قطع سیگنال می شود.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ رکتیفایرHVدر فرستنده (منبع تغذیهV370 )، مدارات شارژ و دشارژ، منابع تغذیه سوئیچینگ و تریستوری V150+ وV19، راک حفاظت و بردها PMCC , PLC , PRMB و برد PWM، زنجیره ) RFبردهای(DDS , RFPA , RFD ,RFDF ، فیلتر و کمباینر و بردهای VPRBو CPRB و تنظیمات فیلتر، پنل مانیتورینگ و بردهای VOSE , PLC , LEDK، بردهای RLB و RCD، بردهای CONV, PSP, RFAN و بردهای EFMA , EPM , PSC PWMآشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 23 تیر 1398