برگزاری کارگاه آموزشی فرآیند اصالت سنجی تجهیزات شبکه در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی فرآیند اصالت­ سنجی تجهیزات شبکه با هدف آشنایی فراگیران با فرآیند اصالت‏ سنجی کالاهای اصلی حوزه شبکه (تجهیزات شرکت سیسکو) از کالاهای غیراورجینال برای عناوین شغلی مهندس سخت افزار و شبکه، فنی، نرم افزار، کمک مهندس سخت­افزار و شبکه، نرم­افزار، مهندس فناوری اطلاعات در تاریخ 97/6/4 به مدت 8 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مجید جلیلیان در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

      تجهیزات شبکه از جمله تجهیزات پرکاربرد در حوزه فناوری اطلاعات در سازمان می‏باشد. شرکت سیسکو یکی از شرکت‏های بزرگ و معتبر در زمینه تولید تجهیزات شبکه ‏است. با وجود اعتبار شرکت سیسکو تجهیزات غیر اصلی و تقلبی نیز با برند این شرکت در بازار ارائه می‏شود. بر این اساس یکی از مشکلات افراد فعال در حوزه فناوری اطلاعات و سیستم‏های امنیتی سازمان صدا و سیما روش تشخیص اصالت تجهیزات استفاده شده در پروژه ‏های حوزه فناوری اطلاعات می ‏باشد. وجود گسترده کالاهای تقلبی در حوزه شبکه به واسطه شرایط فعلی بازار، حضور واسطه‏های غیرمعتبر و نبود مهارت کارشناسان در شناسایی کالاهای اصلی و همچنین قیمت بالای این تجهیزات، آشنایی با فرآیند اصالت­ سنجی تجهیزات شبکه سیسکو را ضروری می‏نماید. تجهیزات سیسکو دارای پارامترهای زیادی برای اصالت ­سنجی هستند که در صورت نبود هر یک از آنها احتمال تقلبی بودن تجهیزات و لایسنس‏ ها بسیار زیاد می‏باشد. حال اینکه نبود مهارت و توانایی در تشخیص اصالت این تجهیزات می‏تواند باعث خسارت‏ های زیادی در کل پروژه ‏های سازمانی گردد. با شناخت کارشناسان با نحوه تشخیص اصلی و تقلبی بودن تجهیزات سیسکو علاوه بر پیشگیری از خسارت‏های مالی از خسارت‏های غیرمالی در پروژه ‏ها و حوزه امنیت سازمانی پیشگیری می‏گردد.   

      فراگیران در این کارگاه با مباحث معرفی محصولات و روش ‏های تشخیصی تجهیزات سیسکو، سوئیچ‏ ها، روترها و ماژول‏ های سیسکو و روش‏های تشخیص محصولات اصل آشنا می ­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 4 شهریور 1397