برگزاری دوره آموزشی سناریو در گزارش در مرکز چهارمحال و بختیاری
دوره آموزشی سناریو در گزارش با هدف ارتقای سطح دانایی، توانایی (مهارت)، نگرش فراگیران و حرکت به سوی بهبود و تعالی فردی، شغلی و سازمانی، ویژه خبرنگاران و گزارشگران از تاریخ 96/4/18 لغایت 96/4/19 به مدت 18 ساعت در مرکز چهارمحال و بختیاری در حال اجرا می باشد.

      برخورداري سازمان از توليدات فاخر و موثر خبري در قالب گزارش­هاي تلويزيوني نيازمند آگاهي و دانش خبرنگاران به علم و تخصص سناريونويسي است، در حقيقت شاکله اوليه و پايه توليد گزارش، سناريو است که خبرنگار بايد بداند به چه موادي (نريشن، پلاتو، مصاحبه با کارشناسان، مسئولان، مردم و شاهدين و استفاده از صداي محيط و گاه موزيک) نياز دارد و آنها را بايد به چه صورت در گزارش خود بچيند تا اثرگذاري لازم را داشته باشد.

     خبرنگاران بايد با روش­هاي سناريونويسي در سه بخش خبري، توليدي و بحراني آشنا شوند که اين لازمه دانستن آنان از بکارگيري 4 نوع اطلاعات خبر (موازي، پايه، سابقه و اصلي) بر اساس شگردها و تکنيک­هاي خبرنويسي با هدف اقناع مخاطب (بخشي از 30 تکنيک پوشش خبري) است.

     فراگیران در این دوره آموزشی با مباحث شناخت و تحدید سوژه، شناخت مخاطب، سناریونویسی، دکوپاژ نهایی، شناخت تفاوت­ها و اشتراکات نویسندگی برای خبر، گزارش و تصویرنویسی آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 18 تیر 1396