برگزاری کارگاه آموزشی کاربرد و نگهداری مرکزتلفن آوا در مرکز گیلان
کارگاه آموزشی کاربرد و نگهداری مرکزتلفن آوا با هدف کسب مهارت در بهره ­برداری از کاربرد سیستم مرکز تلفن اواویژه عناوین شغلی مهندس فنی و کمک مهندس فرستنده از تاریخ 27 تا 97/5/29 به مدت 30 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای محسن قهرمانی در مرکز گیلان در حال برگزاری است.

        با توجه به تحولات گسترده در تکنولوژی تلفن و تبدیل این تجهیزات از آنالوگ به شبکهVOIP که نسبت به شبکه­ های مخابراتی کنونی دارای قابلیت­هایی از جمله: کاهش هزینه ­ها در مکالمات تلفنی، سرعت بالای برقراری ارتباط، نگهداری آسان­تر از شبکه و ... می­باشد. لازم گردید تا آموزش ­های صحیح و کاربردی به کارشناسان فنی در حوزه ارتباطات زمینی برای کاربرد و روش­های نگهداری از تجهیزات VOIP انجام گیرد.

    فراگیران در این کارگاه با مباحثِ معرفی محصولات، راه اندازی و تنظیمات، تنظیمات پیش­ نیاز سیستم، راه ­اندازی داخلی ­ها، اتصال و راه­ اندازی خطوط شهری FXO، اتصال و راه­ اندازی خطوط E1، تنظیمات قابلیت­ های مرکز تلفن، تنظیمات سرویس­ ها، تنظیمات کاربران، مدیریت و بررسی CALL RECORD DETAIL در سیستم، بررسی امکانات مرتبط با پشتیبان­ گیری، مدیریت به‌روزرسانی و اعمال FIX، مدیریت رویداد نگاری‌های سیستم، مشاهده وضعیت سیستم، راه‌اندازی و مدیریت و نگهداری سیستم REDUNDANCY آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 28 مرداد 1397