برگزاری کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری منابع تغذیه سوئیچینگ (مقدماتی)در مرکز اراک
کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری منابع تغذیه سوئیچینگ (مقدماتی) با هدف شناخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ و مدارات ویژه عناوین شغلی مهندس و کمک مهندس (با گرايش الكترونيك) از تاریخ 3 تا 97/6/7 به مدت 38 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مسعود علیخانی در مرکز اراک در حال برگزاری است.

     تعداد بسیار زیادی از تجهیزات پیشرفته و گران­قیمت از جمله سوئیچ­ ها و روترهای شبکه، سرورهای گران­قیمت، فرستنده ­ها و گیرنده­ های مدرن، تجهیزات مخابراتی و مایکروویو، مانیتورها و پاورکامپیوترها و ..... در سازمان وجود دارند که همگی دارای منبع تغذیه سوئیچینگ هستند. از طرف دیگر به دلیل حساسیت و پیچیدگی زیاد این دستگاه­ ها و منابع و همچنین نبود دانش کافی در این زمینه، سالانه هزینه­ های سنگینی برای تعمیرات بر سازمان تحمیل می­شود. به همین منظور برگزاری این کارگاه آموزشی ضرورت دارد. لازم به ذکر است پس از این کارگاه در کارگاهی پیشرفته به تمرین­های عملی بر اساس آموخته ­های کارگاه مذکور پرداخته می­شود.

    فراگیران در این کارگاه با مباحث مروری بر منابع تغذیه، رگولاتورهای خطی و پارامترهای آن، مدارات محافظ - تنظیم کننده­ های سری، تنظیم کننده­های موازی، مزایا و معایب، محدودیت فنی در خازن صافی، ESRوDCR، بلوک دیاگرام منابع تغذیه سوئیچینگ، عملکرد آنها، بلوک­های حفاظتی و جانبی، یکسوسازها در منابع تغذیه سوئیچینگ، جریان­ های یورشی و شیوه­ های مقابله با آنها، انواع منابع تغذیه سوئیچینگ، مسائل جانبی درگیر در منابع تغذیه سوئیچینگ، نقشه کامل از یک منبع تغذیه سوئیچینگ، نقشه­ خوانی و تحلیل، کارشناسی در هنگام خرید منابع تغذیه سوئیچینگ و بررسی مزایا، معایب و کاربرد منابع تغذیه سوئیچینگ آشنا می­شوند.

 

 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 5 شهریور 1397