20 نکته کلیدی برای شرکت کنندگان در نوبت دوم آزمون‌ زبان های فارسی، انگلیسی و عربی 1397
بر اساس برنامه زمان بندی قبلی و در راستای اجرای آیین نامه آزمون زبان های فارسی و خارجی، اداره کل آموزش سازمان دومین مرحله این آزمون ها را از تاریخ 10 الی 14 آذر ماه در تهران و مراکز استان ها برگزار می کند.

  بر اساس برنامه زمان بندی قبلی و در راستای اجرای آیین ­نامه آزمون زبان های فارسی و خارجی، اداره کل آموزش سازمان دومین مرحله این آزمون­ها را از تاریخ 10 الی 14 آذر ماه در تهران و مراکز استان­ها برگزار می­ کند. در این مرحله از آزمون­ها حدود 3200 نفر از همکاران نام ­نویسی کرده­اند.

   برای راهنمایی شرکت­ کنندگان، 20 نکته کلیدی مربوط به این آزمون­ها بدین شرح اعلام می­شود:

 1.  1)  آزمون به‌صورت الکترونیک برگزار می‌شود و نیازی به همراه داشتن هیچ نوع ابزار نوشتاری در جلسه آزمون نیست.
 2.  2) 15 دقیقه پس از شروع آزمون، سامانه غیرفعال می‌شود و کارشناس مربوطه امکان فعال کردن صفحه آزمون را ندارد، بهتر است چند دقیقه قبل از شروع آزمون در محل تعیین‌شده حضورداشته باشید.
 3.  3)  همراه داشتن تلفن همراه و تبلت (حتی به‌صورت خاموش)، هر نوع جزوه، کتاب، فلش و ساعت هوشمند در جلسه آزمون ممنوع است و در صورت مشاهده تخلف محسوب شده و جریمه‌ آن محرومیت از دو نوبت آزمون‌های بعدی است.
 4.  4)  تهیه هر نوع رونوشت از پرسش­ های آزمون تخلف محسوب می­شود و جریمه‌ آن محرومیت از دو مرحله آزمون‌های بعدی است.
 5.  5)  درصورتی‌که دلیل شرکت نکردن در آزمون‌ها، موارد تعیین‌شده در بند 2/1/4 آیین‌نامه آموزش کارکنان سازمان نباشد، غیبت غیرمجاز تلقی می‌شود. شایان ذکر است، طبق آیین­ نامه مأموریت، شیفت و پخش زنده غیبت مجاز به‌حساب نمی‌آید.
 6.  6)  نام کاربری و رمز عبور پرونده شخصی خود را در جلسه آزمون به همراه داشته باشید؛ زیرا برای پاسخگویی به پرسش­ ها باید از پرونده شخصی خود استفاده کنید.
 7.  7)  کارت شناسایی معتبر خود را در جلسه آزمون به همراه داشته باشید. مسئول آزمون موظف است قبل از فعال کردن صفحه آزمون، مدارک شناسایی شما را مشاهده کند.
 8.  8)  در جلسه آزمون پس از فعال شدن صفحه آزمون از باز شدن 50 پرسش اطمینان حاصل کنید، درصورتی‌که 50 پرسش را مشاهده نکردید، مسئول آزمون را مطلع کنید.
 9.  9)  هر یک از آزمون­ها 50 پرسش چهارگزینه‌ای دارد و حداکثر مدت پاسخگویی به آزمون­ ها 55 دقیقه است که پس از پایان زمان آزمون، صفحه آزمون غیرفعال می‌شود.
 10.  10)  آزمون‌ها نمره منفی ندارند، پس با دقت و بدون نگرانی به پرسش­ ها پاسخ دهید.
 11.  11)  در جلسه آزمون به پرسش­ های تخصصی شما پاسخ داده نمی‌شود؛ در صورت ابهام یا اشکال آن را به مسئول برگزاری آزمون اطلاع دهید. تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
 12.  12)  پرسش ­ها و گزینه‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند؛ بنابراین پرسش­ های شما با پرسش ­های دیگر افراد حاضر در جلسه آزمون به طور کامل متفاوت است.
 13.  13)  هر پرسشی را که پاسخ می‌دهید بلافاصله در سرور آزمون ثبت می‌شود؛ بنابراین در صورت بروز هر نوع مشکل فنی نگران پاسخ‌های قبلی خود نباشید.
 14.  14)  شرکت در آزمون، فقط در زمان و محلی که هنگام نام ­نویسی انتخاب کرده ­اید، امکان‌پذیر است و جابه­ جایی ساعت و محل آزمون ممکن نیست.
 15.  15) پس از اتمام پرسش­ ها به پرسشنامه ارزشیابی آزمون پاسخ دهید. نتیجه این ارزشیابی به بهبود روند آزمون کمک می­کند و هیچ تأثیری در نمره آزمون ندارد.
 16.  16)  نتیجه آزمون یک هفته بعد از اتمام همه آزمون‌ها، از طریق پرونده آموزشی اعلام می‌شود.
 17.  17)  اگر پس از اعلام نمرات به نتیجه آزمون اعتراض داشتید، درخواست خود را حداکثر تا 3 روز پس از اعلام نتایج، در پرونده آموزشی ثبت کرده تا در اسرع وقت بررسی شود.
 18.  18)  مدارک مربوط به غیبت مجاز خود را حداکثر تا 97/9/18 در مراکز استان­ها به امور اداری و در تهران به دفتر مدیریت ارتباطات آموزشی تحویل دهید.
 19.  19)  نتایج نهایی آزمون ها تا پایان آذرماه برای صدور احکام حقوقی جدید به اداره کل منابع انسانی اعلام می ­­شود.
 20.  20)  آخرین اطلاعات آزمون را از سایت اداره کل آموزش دریافت کنید. (www.iribtc.ir)

 

 

تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 آذر 1397