برگزاری دوره آموزشی نگهداری وتعمیرات (نت) PM & EM در معاونت توسعه و فناوری رسانه
دوره آموزشی نگهداری وتعمیرات (نت) PM & EM با هدف بهره ­برداری از افزایش عمر تجهیزات برای عناوین شغلی مهندس فنی، کمک مهندس تاسیسات و تکنسین تاسیسات از تاریخ 9 تا 97/4/27 به مدت 4 ساعت با حضور مدرسان دوره آقایان کوروش لطفعلیان و مصطفی التجائی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

     نگهداری از دستگاه ­ها و تعمیرات آن­ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. اما نگهداری پیش­گیرانه نقش بسیار زیادی در کاهش قیمت تمام شده محصول نهایی ایفا می­نماید. البته این تأثیرات تنها محدود به هزینه نبوده و در سرعت ارائه محصول در کل زنجیره تامین، کیفیت محصول، قابلیت اطمینان، چابکی سازمان و مواردی از این دست نیز تأثیرات خاص خود را خواهد داشت. از این رو می‌توان به نقش مهم و تأثیر­گذار استراتژی‌های مختلف نگهداری و تعمیرات بر کاهش هزینه ­های سازمان پی برد لذا در زمان وقوع یک مشکل، لازم است مهندسان، کمک مهندسان و تکنسین­های مسئول در واحد تاسیسات توانایی انتخاب رویکردها و فعالیت‌های لازم برای رفع آن را داشته باشند. بنابراین آموزش صحیح و کاربردی باعث افزایش این توانمندی می­گردد.

     فراگیران در این دوره آموزشی با مباحث: تعریف سیستم برنامه­ ریزی نگهداری و تعمیرات (نت)، نظام­های مختلف نت، اهداف و ویژگی­های نظام نت، ایجاد، حفظ و توسعه نظام نت، نمونه فرم­ها، دستورالعمل­ها و استانداردها برای استقرار نظام نت و برخی از شاخص­های ارزیابی فنی و اقتصادی فعالیت­های نت آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 17 تیر 1397