برگزاری کارگاه آموزشی متمرکز« تحلیل گفتمان در متون رسانه ای» در مرکز کرمان
کارگاه آموزشی تحلیل گفتمان در متون رسانه‌ای با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت پژوهشگران در خصوص فراگیری عملی روش تحلیل گفتمان در رسانه در تاریخ 96/10/18 به مدت 8 ساعت در مرکز کرمان درحال برگزاری می­ باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 32 نفر از پژوهشگران شاغل در 16 مرکز سازمان حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط آقای دکتر عبدالکریم خیامی تدریس می‌شود. ضرورت تشکیل این کارگاه، درک صحیح پژوهشگران فعال در عرصه رسانه از اهداف و اغراض فرهنگی، سیاسی و اجتماعی موجود در بطن متون رسانه‌ایمی‌باشد واینکه فراگیران تولیدات رسانه‌ای مصرفی جامعه را چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی تحلیل و ارزیابی نموده، از آسیب‌های فرهنگی و اعتقادی آن کاسته و بر غنای ایدئولوژیک و ارزشی آن متناسب با اهداف انقلاب اسلامی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی بیا فزایند، چرا که به کار نگرفتن روش‌های مناسب در حوزه تحلیل متون رسانه‌ای می‌تواند در دراز مدت آسیب‌های جدی به فرهنگ و اقتدار ملی کشور وارد ‌نماید.

فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر:تحليل گفتمان و مفاهیم اساسی آن، انواع گفتمان و رويكردهاي مختلف  تحليل گفتمان، سطوح و ابعاد گفتمان‌های مختلف در رسانه، اصول، روش‌ها و مشكلات تحليل گفتمان در مطالعات رسانه آشنا می‌شوند.

 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 18 دی 1396