برگزاری کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری از راک کنترل فرستنده جهاد در مرکز قزوین
کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری از راک کنترل فرستنده جهادبا هدف آشنایی فراگیران با تجهیزات و تنظیمات بردهای راک کنترل ویژه مهندسان فنی شاغل در ایستگاه ­های فرستنده رادیو از تاریخ 13 تا 97/5/17 به مدت 40 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای محمد محمدی در مرکز قزوین در حال برگزاری است.

      فرستنده ­های رادیویی مانند تمام سیستم­ های الکترونیکی نیاز به حفاظت بهینه و نگهداری دارند از این رو کنترل راک نقش حساسی در این موضوع دارد و به گونه­ ای مغز متفکر این فرستنده ­ها محسوب می­گردد. بنابراین نیاز به نگهداری ودر صورت بروز مشکل، نیاز به تعمیر سریع دارد. نبود مهارت­ های لازم مهندسان در نگهداری و تعمیرات آن منجر به قطع سیگنال می­ گردد و آن منطقه دچار قطعی می­شود. بنابراین طراحی و برگزاری این کارگاه آموزشی لازم و ضروری است.

    فراگیران در این کارگاه با مباحثِ مادر برد کنترل MBCR، برد تولید کننده RF (DDS Board)، برد تولید کننده سیگنال PWM (PWMG BOARD)، برد کنترل وضعیت توان (PSC BOARD)،برد آنالایزرRF  (RFAN BOARD)،برد حفاظت منابع تغذیه (PSP BOARD)،بردهای نمایش و پردازش سیگنال ­های خطا (EPMA & EPMBBOARD)،برد مبدل تغذیه 19 ولت به 9 ولت (CONV BOARD)، پنل مونیتورینگ و بردهای PLCوVOSE و بردهایRLB  و RCD آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مرداد 1397