برگزاری دوره آموزشی گزارشگری در رادیو مرکز اصفهان
دوره آموزشی گزارشگری در رادیو با هدف مهارت آموزی فراگیران با نحوه تهيه و تولید گزارش و مصاحبه راديويياز تاریخ 96/8/20 لغایت 96/8/23 به مدت 32 ساعت در حال برگزاری می­باشد. تدریس این دوره بر عهده آقای سیاوش عقدایی است.

شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی گزارشگران رادیو می‌باشند که  از مراکز لرستان، اراک، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، قم و اصفهان به صورت منطقه‌ای در مرکز اصفهان در حال یادگیری می‌باشند

در حال حاضر بخش عمده ای از ضعف های حوزه گزارشگری در رادیو، به ناآشنایی نسبی گزارشگران با اصول مصاحبه و نحوه تولید انواع گزارش های رادیویی وابسته می‌باشد. لذا گذراندن دوره یا دوره‌هایی که بتواند دانش و مهارت گزارشگران را در این مباحث افزایش دهد ضروری است.

فراگیران پس از پایان دوره آموزشی باید بتوانند انواع گزارش را تعریف نموده، گزارش های مردمی را طبق اصول و ضوابط تهیه گزارش تولید نمایند، تفاوت گزارش و مستند را شرح دهند، بتوانند مینی فیچررادیویی را تهیه و تولید نمایند، گزارش رادیویی با استفاده از تکنیک درخت تهیه نمایند، مراحل تهیه یک بسته گزارشی را شرح دهند و نهایتا بتوانند مصاحبه رادیویی را به روش خلاقانه تهیه نمایند.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 20 آبان 1396