دوره آموزشی صدابرداری درمرکزگلستان
دوره آموزشی « صدابرداری » ویژه عناوین شغلی کارگردان ویدئو و منشی صحنه با هدف شناخت اصول صدابرداری و برقراری ارتباط حرفه ای و موثر با صدابردار در مرکز گلستان به صورت منطقه ‏ای با حضور فراگیران از مراکز: اردبیل، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خلیج فارس، سمنان، مازندران و گلستان در حال برگزاری است.

 شناخت کارگردان و منشی صحنه نسبت به صدا و تجهيزات صدابرداري و صداگذاری از حيث چگونگي كار و كاربرد آنها نقش مهمی در بهبود کیفیت عملکرد این مشاغل دارد چراکه صدا از عناصر اصلی انتقال پیام برنامه است و چنانچه تصویر و صدا با هم ناسازگار باشند تماشاگر برنامه را دنبال نخواهد کرد. اگر کارگردان باکارکردها و ویژگی های صدا آشنا نباشد تعامل و همکاری مناسبی با صدابردار نداشته ونمی تواند به لحاظ حرفه ای نیاز های خودرا به صدابردار منتقل نمایدو درحین دکوپاژ و میزانسن شرایط و اقتضائات صدابرداری را در نظر نخواهد نگرفت ودرکیفیت برنامه تاثیر منفی دارد. همچنین با توجه به تغييرات تكنولوژي از آنالوگ به ديجيتال در مراحل توليد و پس از توليد در برنامه هاي تلويزيوني لازم است کارگردان و منشی صحنه شناخت نسبی از حوزه کاری صدابرداری داشته باشند.

این دوره آموزشی با شرکت کارگردانان ویدئو و منشیان صحنه از تاریخ   14 الی 17 مهر 1397 به مدت 30 ساعت  توسط مدرس دوره  آقای مرتضی دهنوی در حال اجرا است.

فراگیران در این دوره با موضوعات مختلف شامل: مفاهیم کلی صدا/ میکروفن ها(انواع آن ، وظایف و ....) / استودیو و صدابرداری در آن (مشخصات استودیو، انواع آن، دستگاه های موجود در آن و ...) /  میکسر ها و دستگاه های ضبط صدا / چگونگی صدابرداری صحنه/ پسا تولید/ بلندگوها و هدفون‏هاآشنا می‏شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 17 مهر 1397