برگزاری کارگاه آموزشی برنامه نویسی JAVA در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی برنامه نویسی JAVA با هدف کسب مهارت برنامه­ نویسی با استفاده از زبان JAVA، ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، مهندس نرم افزار، سخت افزار و شبکه و فناوری اطلاعات از تاریخ 7/15 تا 97/9/6 به مدت 50 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای محمدرضا حمیدی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

     اغلب زبان­ های برنامه ­نویسی کاربردهای منحصر به فردی دارند. در این میان زبان برنامه­  نویسی JAVA قابلیت بالایی داشته و در تمامی پلتفرم­ ها کاربرد دارد. کارشناسان فنی، سخت­ افزاری و نرم ­افزاری سازمان صدا و سیما با برخی زبان­ های برنامه ­ نویسی آشنا بوده و در این میان دانش و مهارتی در زمینه یک زبان برنامه ­نویسی که بتواند نیازهای شغلی آنان را در برنامه ­نویسی برای سیستم ­های عامل اندروید و ویندوز و هر گونه وسیله الکترونیکی تأمین کند، ندارند. از طرفی برنامه­ های نوشته شده با سایر زبان­ های برنامه­ نویسی قابلیت اجرا در کامپیوترهای مختلف با معماری­ های مختلف را ندارند، اما زبان برنامه ­نویسی جاوا در کامپیوترهای مختلف با سیستم عامل­ های متفاوت اجرا می­شود. مهارت کارشناسان فنی سازمان صدا و سیما بر روی این زبان می­تواند بستر مناسبی را برای اجرای پروژه ­های درون سازمانی و همین طور نظارت دقیق ­تر بر روند اجرا و مدیریت پروژه ­های برون سپاری شده سازمان فراهم نماید تا باعث صرفه­ جویی در هزینه­ های مالی و زمانی سازمان گردد.

     فراگیران در این کارگاه با مباحثِ زبان برنامه نویسی JAVA و جایگاه تکنولوژیک و توانمندی­ های قابل اکتساب در آموزش جاوا، آموزش برنامه­  نویسی شی گرا، آشنایی با ساختارهای اولیه برنامه­  نویسی درJAVA (انواع داده‏ ها، شرط، حلقه‏ ها و .. )، معرفی ساختمان داده­ ها در JAVA و آشنایی با مدیریت خطا در JAVAآشنا می ­شوند.

 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 21 مهر 1397