برگزاری کارگاه آموزشی تصویربرداری خبری در مرکز کردستان
کارگاه آموزشی تصویربرداری خبری ویژه تصویربرداران شاغل در حوزه خبر 4 تا 97/4/7به صورت منطقه ای و به مدت 30 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مجید شاهپوری در مرکز کردستان در حال برگزاری است.

       هدف از برگزاری این کارگاه ارتقای سطح آگاهی و مهارت تصویربرداران شاغل در حوزه خبرِ مراکز استان­ها به منظور افزایش سطح کیفی تولیدات خبری در شبکه ­های محلی و کشوری است. به دلیل رقابت رسانه ملی درسطح بین­ المللی با رسانه ­های فارسی زبان در جذب مخاطبان و لزوم اطلاع ­رسانی تأثیرگذار به منظور جذب هر چه بیشتر مخاطبان و ایجاد اتحاد و یکپارچگی بین مردم کشور، ضرورت دارد تصویربرداران رسانه ملی با آشنایی و تسلط بر اصول و تکنیک­های تصویربرداری، زیبایی ­شناسی و ترکیب ­بندی، وظیفه محوله سازمانی خود را به بهترین شکل انجام دهند. همچنین با وجود اصل سرعت و کمبود زمان در خبر و آشنایی کم تصویربرداران خبر با کادربندی­ های معمول رسانه­ های خبری و اصول ترکیب ­بندی صحیح و آشنا نبودن به تأثیرگذاری خطوط، اشکال و رنگ­ها بر مخاطبان خبر، ضرورت دارد مبانی و اصول تصویربرداری و کارکرد ویژه آن در خبر به همکاران آموزش داده شود.

         فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ ساختمان دوربین­ های دیجیتال و کارکردهای اجزای اصلی آن­ها، عوامل موثر در نور ورودی به دوربین، تجهیزات جانبی تصویربرداری و کارکرد آن­ها در خبر، شاخص ­های کیفی و تأثیرات زیبایی ­شناسانه لنزهای مختلف، تعریف عمق میدان و عمق فوکوس و تأثیر به کارگیری صحیح آن در جذب مخاطبان، انواع فیلترها و نوع کاربردی آن در خبر، اصول ترکیب­ بندی و زیبایی­شناسی تصویر با رویکرد چالش­های خبر، انواع نورپردازی و نورپردازی در خبر با توجه به محدودیت­ ها و کمبود امکانات و تکنیک ­های تصویربرداری در بحران، زلزله، آتش­ سوزی و ... آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 5 تیر 1397