برگزاری دوره تعمیر و نگهداری فرستنده های پرقدرت تلویزیونی تکتادرمجتمع اقامتی ملاصدرا
دوره آموزشی تعمیر و نگهداری فرستنده های پرقدرت تلویزیونی تکتا با هدف اصول نگهداری، عیب یابی و تعمیر فرستنده های پرقدرت تلویزیونی تکتا، در مجتمع اقامتی ملاصدرا (شرکت تکتا) در حال برگزاری است.

این دوره آموزشی با شرکت مهندسین فنی وکمک مهندسین فرستنده ازتاریخ  6 الی 10 آبان به مدت 40 ساعت، توسط مهندسین شرکت تکتا درحال اجرا است.

واحد فرستنده تلویزیونی یکی از مهم ترین واحد های رسانه ملی می باشد که وظیفه ی پوشش برنامه های تلویزیونی را در استان  بر عهده دارد و به نوعی نوک پیمان جهت پخش برنامه های تولیدی می باشد. در این راستا مهندس و کمک مهندس فرستنده باید در ایستگاه های فرستنده تلویزیونی همواره در حال رصد برای پوشش مناسب برنامه های تلویزیونی باشند. بدین منظور سازندگان و متخصصان فرستنده های پرقدرت تلویزیونی تلاش دارند که همگام با پیشرفت تکنولوژی، برنامه ریزی های مدون و جهت داری را به منظور  پوشش برنامه های تلویزیونی دنبال کنند تا باعث ایجاد قطعی در برنامه های تلویزیونی نشود. مهم ترین گام برای رسیدن به این هدف دانستن دانش و آگاهی نسبت به دستگاه های پخش برنامه هاست، بنابراین آموزش همکاران در ایستگاه هایی که دارای فرستنده های پرقدرت تکتا می باشند( اردبیل،ارومیه، ایلام، فارس، تهران، اصفهان، سمنان، همدان و زنجان)، به منظور شناخت اپراتوری، ساختار و اصول عملکرد دستگاه فرستنده های تلویزیونی و پس از آن کسب توانایی نگهداری، عیب یابی و رفع اشکالات در آن لازم و ضروری می باشد.

فراگیران در این دوره با مباحث بخش اپراتوری سیستم، تعمیرات و منوهای مختلف آن، TX CONTROLMONITORING( اکسایتر)، TX CONTROL (CPLD)COOLING، تقویت آمپلی فایر RF،PUMP RACK ( خنک کنندگی)، سیستم تغذیه فرستنده: کنترل اتصالات برق، دیتا و RF، روشن کردن فرستنده و بررسی بخش ها مختلف آن آشنا می شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 آبان 1396