برگزاری کارگاه آموزشی منطقه ‏ای "کارشناس مجری رادیویی" ویژه گویندگان رادیو درمرکز کهگیلویه و بویر احمد
کارگاه آموزشی "کارشناس مجری رادیویی" از تاریخ 97/5/13 تا 97/5/16 به صورت منطقه ‏ای و به مدت 32 ساعت با حضور 20 نفر گوینده از مراکز: فارس، آبادان، ایــلام، بوشهر، خوزستان و خلیج فارس در مرکز صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‏شود.

کارگاه مذکور با هدف ارتقای سطح مهارت گویندگان برای اجرای جذاب ‏تر برنامه‏ های رادیویی طراحی شده است. با توجه به اینکه مجری و گوینده رادیو به عنوان اجرا کننده یک برنامه، خط اول تماس با شنوندگان یک شبکه محسوب می شود. لذا توانایی مجری و میزان تاثیرگذاری آن در جلب مخاطب و توفیق برنامه و شبکه از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و ازآنجا که ناتوانی و نبود مهارت مجری در بیان، تبادل نظر، تفسیر و هدایت بحث ها و همچنین ضعف دانش و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل آسیب‏ های بی‏شماری به کیفیت و محتوای برنامه رادیویی وارد خواهد کرد. به همین منظور اداره کل آموزش اقدام به طراحی محتوایی کارگاه نموده است.

در این کارگاه مباحث ذیل ارائه می‏شود:

سبک زندگی، آمادگی برای اجرا، برخورد با موضوع و متن،  مفــهوم پادکست، آنچه می‏توان در جایگاه مجری به برنامه افزود، کاربرد منابع آموزشی در برنامه، جذابیت در اجرا چیست و چگونه میتوان به آن دست یافت.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مرداد 1397