برگزاری کارگاه آموزشی چرخه فنی هیبرید برودکست و برودبند مبتنی بر استاندارد HBBTV در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی چرخه فنی هیبرید برودکست و برودبند مبتنی بر استاندارد HBBTV با هدف شناخت ویژگی‏ های هیبرید برودکست و برودبند، ویژه مهندس سخت افزار و شبکه، مهندس فنی و مهندس نرم افزاراز تاریخ 5/27 تا 97/6/7 به مدت 20 ساعت با حضور مدرس کارگاه خانم فاطمه فلاحی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

    گستردگی شبکه برودبند و رشد پهنای باند آن در پذیرش محتوای عظیم در این بستر موجب گردید تا سازمان صداوسیما با ارائه سرویس HBB TV در این رقابت موقعیت برودکست­ ها را در زمینه تلویزیون حفظ کند. سرویسHBB TV دارای قابلیت­ هایی از جمله: ارائه برنامه­ های تعاملی مرتبط با محتوای درحال پخش از تلویزیون سنتی، بهره­ مندی از گیرنده ­های استاندارد، مدیریت نمایش برنامه ­های کاربردی توسط برودکستر، ارائه میزان زیادی از محتوای جذاب و سرگرم کننده به مخاطبین  و .... است. بنابراین آموزش با مفاهیم عام و فنی، سرویس ‏ها، سرور و روش سیگنالینگ هیبرید و توانایی راه ­اندازی سیستم برای کارشناسان فنی سازمان ضروری می­باشد.

   فراگیران در این کارگاه با مباحثِ معرفی هیبرید برودکست و برودبند مبتنی بر استاندارد HBB TV، معرفی فنی مفاهیم پایه در استاندارد HBB TV، چرخه ارسال، انواع روش ­های ارسال برنامه کاربردی (برودکست و برودبند) و انواع سنکرون سازی برنامه کاربردی با محتوای برودکست آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 28 مرداد 1397