هفته آخر اردیبهشت زمان اعلام نتایج اولیه آزمون‌های زبان فارسی، انگلیسی و عربی
نتایج اولیه آزمون زبان­های فارسی، انگلیسی و عربی که در تهران و مراکز به صورت الکترونیک برگزار شد در هفته آخر اردیبهشت اعلام خواهد شد.

بر اساس اعلام مدیریت ارتباطات آموزشی پس از اعلام نتایج اولیه،همکاران سه روز فرصت دارند تا در صورت اعتراض به نمره اعلام شده اعتراض خود را از طریق پرونده آموزشی ثبت کنند. نتیجه نهایی پس از بررسی اعتراضات اعلام و اسامی قبول‌شدگان برای صدور احکام حقوقی در هفته دوم خرداد ماه به اداره کل منابع انسانی اعلام خواهد شد.

مدیریت ارتباطات آموزشی اعلام کرد علت فاصله یک هفته­ ای بین زمان پایان آزمون­ها و زمان اعلام نتایج، مربوط به بررسی دقیق همه عوامل موثر بر نتایج آزمون­ها مانند گزارش­های ارسالی از 36 حوزه امتحانی در خصوص ابهامات یا اشکالات احتمالی برخی سوالات، اختلالات احتمالی سیستمی، گزارش تخلفات احتمالی و امثال آن است.

شایان ذکر است اولین مرحله از آزمون‌های زبان فارسی و زبان‌های خارجی از تاریخ 15 الی 19 اردیبهشت در 3 حوزه امتحانی در تهران و 33 حوزه امتحانی در مراکز استان‌ها برگزار شد. در این دوره از آزمون‌ها3009 نفر از همکاران سازمان شامل 1173 نفر از همکاران شاغل در تهران و 1836 نفر از همکاران شاغل در مراکز استان‌ها ثبت‌نام کرده بودند. بیشترین تعداد متقاضی مربوط به آزمون زبان فارسی با 1324 نفر و پس از آن انگلیسی با 873 نفر و در نهایت عربی با 812 نفر بوده است. مقایسه تعداد متقاضیان ثبت‌نام در این دوره نسبت به دوره قبل نشان می‌دهد بیشترین میزان افزایش مربوط به آزمون زبان فارسی در مراکز با 14 درصد و بیشترین میزان کاهش مربوط به آزمون زبان عربی در تهران با 29 درصد بوده است. تعداد متقاضیان در این دوره در مجموع 5 درصد نسبت به دوره قبلی کاهش داشته است که مهم‌ترین دلایل آن قبول شدن 999 نفر در آزمون‌های دو دوره قبل، محدود کردن متقاضیان برای ثبت‌نام حداکثر 2 آزمون و اعمال محدودیت ثبت‌نام برای افراد غایب در آزمون قبلی بوده است.

بر اساس این گزارش مهم‌ترین مشکل ایجاد شده در آزمون ناشی از اختلال پیش بینی نشده در سرور آزمون به علت ترافیک خارج از ظرفیت آن در ساعت 11:30 روز دوم بود که با تلاش کارشناسان و متخصصان مربوطه رفع شد. همچنین کمبود تعداد رایانه‌های قابل استفاده در اغلب مراکزیکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات بوده است.

در برگزاری این رویداد آموزشی علاوه بر همه واحدهای آموزشی سازمان در اداره کل آموزش و معاونت‌ها، مدیریت سیستم‌ها و فرآوری اطلاعات معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی، مدیریت های امور اداری مراکز و مرکز بسیج سازمان همکاری داشته‌اند.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 22 اردیبهشت 1397