گزارش دوره آموزشی "تجزیه و تحلیل فیلم و سریال"
دوره آموزشی تجزیه و تحلیل فیلم و سریال با هدف افزایش مهارت در تحلیل محتوا و فرم برنامه های مستند ، داستانی و سریالی بر اساس ملاک های علمی – هنری و تقویت و پرورش تفکر انتقادی ویژه ارزیابان برنامه در راستای درک و داوری صحیح تر برنامه های تلویزیونی می باشد.

 این دوره آموزشی از تاریخ 97/4/9 شروع وتحت عنوان تجزیه و تحلیل فیلم و سریال ، جهت یکسان سازی سطح دانش و یکپارچگی مسیر ذهنی ارزیابان برنامه 1 و 2 و 3  از ملاک های صحیح در تحلیل و ارزیابی محتوا و فرم برنامه ها در حال اجرا می باشد.

دراین دوره ملاک های مهم درک و داوری فیلم یعنی : متن ، میزانسن ، تدوین ، صدا و تجزیه و تحلیل دقیق و نمابه نمای فیلم های کوتاه ، سکانس هایی از فیلم های بلند و همچنین سکانس هایی از سریال های برجسته تلویزیونی جهان مورد بررسی قرار می گیرد و به منظور پرهیز از داوری سلیقه ای و تمرکز بیشتر روی مباحث ، پرسش نامه ای نزدیک به 100 شماره  - که بر اساس مباحث دوره تنظیم و طبقه بندی شده است در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته و تمرین های کارگاهی بر اساس آنها انجام می شود.

   لازم به ذکر است آمار شرکت کنندگان در این دوره آموزشی 80 نفر می باشد که در سالن آمفی تئاتر سیما واقع در ساختمان سیما (13 طبقه تولید) توسط جناب آقای حمیدرضا حافظی در حال برگزاری است.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 30 تیر 1397