برگزاری دوره آموزشی تدوین خبردر مرکز آبادان
دوره آموزشی تدوین خبر با هدف آشنایی فراگیران با شیوه تدوین خبر، ویژه کارمندان خبر، خبرنگاران، گزارشگران و دبیران خبر از تاریخ 96/4/19 لغایت 96/4/21 به مدت 24 ساعت در مرکز آبادان با حضور استاد غلامرضا سبزی­پور در حال برگزاری می­باشد.

      با توجه به اهمیت سهولت برقراری ارتباط و ایجاد زمینه­­ های تاثیرگذاری منطقی بر روی مخاطبان، نیاز به شناخت مبانی تصویر و زیباشناسی تدوین و اصول ساماندهی عناصر درون ترکیب بندی برای انتقال مفاهیم، با استفاده از تکنیک­های هنری همراه با ابزار و فن­آوری جدید بیش از پیش احساس می­شود. به همین منظور دستیابی به دانش در حوزه تدوین برای همکاران خبری سازمان برای بالا بردن توانایی تدوین کارهای محوله و جاری آنان ضروری و مهم به نظرمی­رسد.

     فراگیران در این دوره آموزشی با مباحث تعريف تدوين و نقش ضرورت آن در برنامه­ هاي خبري، انواع تدوين در خبر، تئوري ­هاي تدوين، اصول تدوين خطي و غيرخطي، معرفی نرم ­افزارهای تدوین دیجیتالی، نحوه کار با نرم ­افزارهای تدوین دیجیتال، روش­های ذخیره راش، رنگ نور و حرکت در تدوین، شیوه ­های ذخیره راش در رایانه، نحوه ذخیره یک برنامه خبری، مراحل تدوین یک برنامه خبری و تدوین یک برنامه خبری سه تا پنج دقیقه ­ای آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 19 تیر 1396