برگزاری دوره آموزشی"تجزیه و تحلیل فیلم و سریال" ویژه ارزیابان سیما در مرکز فارس
دوره آموزشی "تجزیه و تحلیل فیلم و سریال" از امروز مورخ 96/4/17 لغایت 96/4/20 به صورت منطقه‏ ای با حضور 32 نفر از ارزیابان سیمای 8 مرکز در صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد.

دوره آموزشی "تجزیه و تحلیل فیلم و سریال" از امروز مورخ 96/4/17 لغایت 96/4/20  به صورت منطقه ‏ای با حضور 32 نفر از ارزیابان سیمای 8 مرکز در صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد.

هدف از طراحی این دوره در اداره کل آموزش  افزایش مهارت در تحلیل محتوا و فرم برنامه‏ های مستند، داستانی و سریال بر اساس ملاک های علمی – هنری و تقویت و پرورش تفکر انتقادی فراگیران در راستای درک و داوری صحیحی تر تولیدات تلویزیونی بوده است.

پس از انجام برنامه‏ ریزی‏ های انجام شده توسط اداره کل آموزش این دوره، ویژه ارزیابان سیما به مدت 32 ساعت با حضور مدرس دوره آقای حمیدرضا حافظی و فراگیران آن که از مراکز:فارس، بوشهر، اصفهان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، خلیج فارس و خوزستان دعوت شده اند اجرا شد.

در این دوره ملاک های مهم درک و داوری فیلم یعنی عناصر: متن، میزانسن، تدوین، صدا به صورت تجزیه و تحلیل دقیق و نما به نمای فیلم‏های کوتاه، سکانس‏هایی از فیلم‏های بلند و سریال‏های برجسته تلویزیونی جهان مورد بررسی قرار می‏گیرد. انتظار اداره کل آموزش این است که فراگیران پس از گذراندن دوره بر اساس عناصر ذکر شده تحلیل و ارزیابی برنامه ها را انجام دهند. 

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 17 تیر 1396