برگزاری دوره آموزشی تعمیر و نگهداری فرستنده رسا در مرکز کرمان
دوره آموزشی تعمیر و نگهداری فرستنده رسا با هدف آشنایی فراگیران با اصول بهره ­برداری از فرستنده ­های رادیویی رسا ویژه عناوین شغلی کمک مهندس و تکنسین فرستنده از تاریخ 7/28 تا 97/8/1 به مدت 30 ساعت با حضور مدرس دوره آقای علی شریفی­ فر در مرکز کرمان در حال برگزاری است.

          با توجه به قراردادی که میان سازمان صدا و سیما و شرکت مهندسی رسا موج آسیا بسته شد، فرستنده رادیویی جدید رسا به جمع فرستنده­ های موج متوسط موجود در کشور اضافه گردید و در تعدادی از ایستگاه­ های رادیویی موج متوسط نصب و راه اندازی شده است. این مدل فرستنده رادیویی نسبت به فرستنده­ های رادیویی ترانزیستوری و ماژول قبلی (جهاد و نوتل) از ساختاری متفاوت و از تکنولوژی ­های جدیدتری برخوردار است. بدین منظور آموزش مهندسین ستادی و مسئولین در ایستگاه ­های رادیویی که فرستنده ­های مذکور نصب شده است برای شناخت بیشتر ویژگی ­ها، تعمیر و عیب ­یابی آن لازم و ضروری می­ باشد.

  فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثِ بلوک دیاگرام فرستنده رسا، تغذیه پرقدرت و کم قدرت فرستنده، سینی و ماژول­های قدرت فرستنده، زنجیرهRF  در فرستنده، زنجیره PDM در فرستنده و واحد حفاظت، برد  EXCITER، واحد کنترل فرستنده و سیستم مونیتورینگ، طبقه خروجی فرستنده و مچینگ و عیب­ یابی تخصصی فرستنده رسا آشنا می­ شوند.

 

تاریخ انتشار: یکشنبه 29 مهر 1397