برگزاری کارگاه آموزشی بهره ­برداری و نگهداری از هدند تامسون در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی بهره­ برداری و نگهداری از هدند تامسون با هدف کسب مهارت در شناخت کارکرد، پیکربندی و بهره برداری سیستم هدند تامسون، ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، کمک مهندس فرستنده، تکنسین فرستنده (حوزه ماهواره ای) از تاریخ 14 تا 97/7/30 به مدت 18 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای جعفر صرامی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

    سیستم­های هدند که به منظور فشرده ­سازی سیگنال و ساخت TS است به عنوان مرکز سیگنال­ رسانی سازمانی بر بسترهای مختلف از جمله زمینی، ماهواره­ای و IP می­باشد. این سیستم هدند جدید (محصول شرکت تامسون) به عنوان رزرو سیستم هدند موجود (محصول شرکت تندبرگ) مورد بهره­برداری قرار گرفته است و با توجه به اینکه سیستم تغییرات زیادی کرده و کاملا متفاوت از سیستم قبلی است، لذا آموزش نحوه بهره­ برداری و نگهداری از آن ضروری می ­باشد تا در صورت قطعی سیگنال به سرعت عکس العمل مناسب نشان داده و اشکالات موجود را با مهارت و تسلط کافی برطرف نمایند.

     فراگیران در این کارگاه با مباحثِ لایه فیزیکی- معرفی تجهیزات، نرم افزار Device در نرم افزار DEVICECONFIG، ساخت TS در NETPROCESSOR، FLEX STREAM SCRAMBLING، NETWORK OPERATION، نحوه سیگنال­ رسانی EPG و رادیونما تامسون و عیب­یابی آشنا می­­ شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 17 مهر 1397