برگزاری کارگاه آموزشی «تکنیک­های حل مسأله و تصمیم­ گیری» در مرکز آموزشی امام رضا(ع)
کارگاه آموزشی « تکنیک­های حل مسأله و تصمیم­گیری »با هدف تخصصی راه حل‌یابی­ (حل مسئله)، شیوه­ های تشخیص مسایل و مشکلات، اولویت ­بندی و استفاده از فنون و مدل­های عملی و کاربردی حل مسئله و پیشنهاد راه‌های بهبود در شرایط مختلف و نظارت بر فرآیند آن، از تاریخ 97/7/21 تا 97/7/30 به مدت 14 ساعت در مرکز آموزشی امام رضا(ع) در حال برگزاری می­ باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 35 نفر از کارشناسان سیست مشاغل در تهران حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط آقای احمد میرزایی تدریس می‌شود.

یکی از مهمترین وظایف شغلی­ کارشناس سیستم شناسایی مشکل، تجزیه و تحلیل آنها و ارائه راه حل و طراحی سیستماتیک سازمانی است. از آنجایی که مشکلات بسیاری در واحدهای مختلف سازمانی وجود دارد که در انجام فرایندهای سازمان خلل ایجاد می­کند؛ ولی به دلیل نبود توانایی کارشناسان در شناسایی مشکل هیچ گاه مطرح و بررسی نشده و برای رفع و بهبود آن، راه حل مناسب تعیین و اجرا نمی شود، بنابراین کسب مهارت کارشناسان سیستم با شیوه­ های حل مسأله و تصمیم­ گیری در بهبود و ارتقای فرآیند­های سیستمی بسیار مؤثر است.

فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر: تعریف مسأله، شیوه­ های مسأله­ یابی، عوامل موثر در شناخت مسأله، تعریف تصمیم ­گیری، موقعیت­ های تصمیم­ گیری، شیوه های تصمیم ­گیری برای حل مسأله، فرآیند حل مسأله (تعیین اهداف/تشخیص/اولویت بندی/راه حل یابی/ ارزیابی/تصمیم گیری/آماده سازی/اجرا/ارزیابی/اصلاح)، موانع حل مسأله، شیوه ­های غلبه بر موانع در حل مسأله، روش­ها و فنون شناسایی مسأله، روش­ها و فنون  تصمیم­گیری، چالش­ های تصمیم­ گیری، دام­های تصمیم ­گیری آشنا می‌شوند، همچنین با شناسایی و تعریف دو مساله در محیط کار پیشنهاد راه کارهای حل آن با استفاده از روش­های مطرح شده را ارائه می‌کنند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 21 مهر 1397