برگزاری کارگاه آموزشی کارشناسی و تعمیر منابع تغذیه سوئیچینگ (تعمیر عملی - پیشرفته) در مرکز اراک
کارگاه آموزشی کارشناسی و تعمیر منابع تغذیه سوئیچینگ (تعمیر عملی - پیشرفته)با هدف آشنایی با تعمیر پیشرفته و کاملا علمی و عملیِ منابعِ تغذیهِ سوئیچینگ، ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، مهندس کامپیوتر، مهندس سخت افزار و شبکه، مهندس فناوری اطلاعات، مهندس صدا و تصویر، کمک مهندس فرستنده، کمک مهندس صدا و تصویر، تعمیرکار الکترونیک، تکنسین کامپیوتر، تکنسین فرستنده از تاریخ 17 تا 97/9/20 به مدت 30 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مسعود علیخانی در مرکز اراک در حال برگزاری است.

   از یک سو تعداد بسیار زیادی از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت از جمله سوئیچ ­ها و روترهای شبکه، سرورها، فرستنده­ ها و گیرنده ­های مدرن، تجهیزات مخابراتی و مایکروویو، مانیتورها و پاورهای کامپیوترها و .....  در سازمان وجود دارند که همگی دارای منبع تغذیه سوئیچینگ هستند. از طرف دیگر با عنایت به اینکه تعمیرکار علمی و متخصص در این زمینه بسیار کم است سالانه هزینه­ های سنگینی برای تعمیر این تجهیزات و منابع تغذیه صرف می ­شود. شایان توجه است به دلیل اینکه عمده خرابیِ تجهیزات در منابع تغذیه آنها اتفاق می­افتد بهتر است تا در هنگام خرید، تخصص و کارشناسیِ لازم وجود داشته باشد تا از خرابی­ ها پیشگیری کرده باشیم. نظر به موارد فوق برگزاری این کارگاه برای عناوین شغلی پیش گفته ضروری است.

     فراگیران در این کارگاه با مباحثِ بلوک یابی و تعیین قطعات در مدارات منابع تغذیه سوئیچینگ و اینورترها، بررسی و اندازه­ گیری میزان ولتاژ در نقاط مختلف منابع تغذیه و اینورترها با استفاده از مولتی متر، بررسی و مشاهده شکل موج ­ها در نقاط مختلف منابع تغذیه و اینورترها با استفاده از اسیلوسکوپ، ارائه شیوه­ های علمی و تکنیک­ های مختلف در تعمیر منابع تغذیه و اینورترها، ارائه و بررسی آخرین تکنولوژی­ها در منابع تغذیه و اینورترها، تعمیر یک یا دو منبع تغذیه، بررسی عیوب شایع در منابع تغذیه و اینورترها و همچنین شیوه­ های رفع آنها و نحوه کارشناسی فنی در هنگام خرید منابع تغذیه آشنا می­ شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 19 آذر 1397