برگزاریکارگاه آموزشی ICND2در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی ICND2با هدف تسلط فراگیران به انواع فایروال ­های سیسکو و امکانات مختلف هر یک از آن­ها، ویژه عناوین شغلی مهندس سخت افزار و شبکه، مهندس فنی، مهندس فناوری اطلاعات، کمک مهندس سخت افزار و شبکه از تاریخ 6/19 تا 97/8/8 به مدت 30 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای افشین یداللهی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

       بخش عمده ‏ای از فعالیت‏ های حوزه فناوری اطلاعات سازمان صدا و سیما در بستر شبکه انجام می­شود. هر نوع قطعی یا کندی در اتصال و پشتیبانی از سخت­ افزارهای شبکه و نرم­ افزارهای تحت شبکه سبب مشکلات در حوزه‏ های مختلف سازمان می ­شود.کم بودن دانش و آگاهی مهندسین سخت ­افزار و شبکه، فنی، فناوری اطلاعات، کمک مهندسین سخت افزار و شبکه شاغل در حوزه فناوری اطلاعات (بخش شبکه) نسبت به راه و روش رفع مشکلات و پشتیبانی تجهیزات شبکه ­ای، برنامه ­ها و نرم ­افزارهای تحت شبکه و نداشتن توانایی کافی در راه­ اندازی سرویس­ های جدید منجر به کند شدن روال پشتیبانی از شبکه کامپیوتری سازمان می­ شود. با گذراندن کارگاه آموزشی ICND2، کارشناسان شاغل در بخش شبکه حوزه فناوری اطلاعات توانایی لازم به منظور شناسایی عیوب و رفع مشکلات شبکه را خواهند داشت و در هر زمان پشتیبانی بهینه از شبکه را ارائه خواهند داد. بنابراین قطعی در شبکه به حداقل رسیده و مشکلات کاربران نیز در زمان مناسب مرتفع خواهد شد.

  فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ مروری برICND1،SPANNING TREE PROTOCOL،Port Security،Vtp،Intervlan Routing،SWITCH SERVICES،ETHERCHANNEL،OSPF،CORE ROUTING،EIGRP،و نوشتن Aclآشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 4 مهر 1397