جشن پایان دوران آمادگی نوگلان مهد فاطمیه جام‌جم جشن پایان دوران آمادگی نوگلان مهد فاطمیه جام‌جم
خنده‌هایی با دندان‌های شیری ، بادکنک‌های رنگی و صدای خنده بچه‌ها تنها چیزی نبود که با ورود به سالن به چشم می‌آمد.

 

جای خالی دندان‌های شیری، بادکنک‌های رنگی و صدای خنده بچه‌ها تنها چیزی نبود که با ورود به سالن به چشم می‌آمد. آنچه بود نتیجه دو ماه برنامه‌ریزی برای جشن و تلاش بچه‌ها و مربیانشان برای برگزاری هرچه بهتر جشن بود. همه از مربی‌های کلاس تا مدیر مهد، معاونان آموزشی و خدمات در تکاپو بودند تا بچه‌ها آنچه را در این مدت تمرین کرده‌اند برای والدینشان و مسئولانی که به مراسم دعوت شده بودند به نمایش بگذارند. مدیرکل رفاه، مدیر امور رفاهی و اجتماعی و سرپرست امور بانوان معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی از جمله مهمانان ویژه جشن بودند و پدرها و مادرها به همراه مهمانانی که بنا به خواست بچه‌ها دعوت شده بودند نیز تماشاگر هنرنمایی این نوگلان شده بودند. جشن پایان سال تحصیلی دوره آمادگی، هر سال در ماه‌های آخر فصل تابستان برگزار می‌شود و مسئولان مهد فاطمیه هر سال تلاش می‌کنند خاطره خوبی از این جشن، هم برای والدین و هم بچه‌ها به جای بگذارند.

مهدکودک سازمان هر سال پذیرای فرزندان بالای شش ماه تا قبل از کلاس اول مادران رسمی شاغل در تهران و تعدادی از مادرانی است که با رابطه‌های استخدامی دیگری در سازمان مشغولند. این دوره شامل دوره پیش‌دبستانی نیز می‌شود.

تمام قسمت‌های جشن با هنرمندی بچه‌ها اداره می‌شود؛ از تلاوت زیبای سوره ناس با همخوانی و اجرای گروهی از پسرها و دخترهایی که رنگ و بویی ملکوتی ایجاد کرده‌اند تا معرفی سوغات استان‌های مختلف با لباس‌های محلی. چهره بچه‌ها در هر بخش شیرین‌تر از قبل بخشی از روایت روزها تلاش است برای برگزاری این جشن به یاد ماندنی. جشنی که مقدمه‌ای برای ورودشان به مدرسه و یادآور مسئولیتی است که باید با آغاز مدرسه بر دوش بگیرند. مدیر مهد فاطمیه جام‌جم در ابتدا پس از قرآن خواندن بچه‌ها روی صحنه می‌رود و گزارشی از آنچه امسال برای بازسازی و نوسازی مهد به انجام رسیده ارائه می‌دهد و در انتها توصیه‌هایی به والدین بچه‌ها برای آماده کردن آن‌ها برای ورود به مدرسه می‌کند. سرود خداحافظی با مهد کودک و مربیان و سرود ورود به دنیای الفبا بخش دیگری از اجرای بچه‌ها است. حاج آقای شاکری نیز سخنرانی کوتاهی با زبانی متناسب با مراسم در زمینه فرزندپروری و اقتضائات آن برای حضار می‌کند که خالی از لطف نیست. برگزاری مسابقه خوانندگی برای پدرها نیز از آن برنامه‌هایی است که مهمانان جشن را سر ذوق می‌آورد.

اجرای سرود “ای ایران” و “ایران” سالار عقیلی با حضور کودکانی که لباس‌های محلی و لباس‌های آتش‌نشان و خلبان و رزمنده بر تن دارند نیز شوری حماسی در پدر و مادرها ایجاد می‌کند. همراهی مهمانان با بچه‌ها نشان‌دهنده رضایت مهمانان از برنامه است. در محوطه بیرونی سالن و راهرو ساختمان اداری نیز نمایشگاهی از عکس‌ها و کارهای دستی بچه‌ها تدارک دیده شده است. اجرای بخش نمایش موزیکال معرفی استان‌ها، گل برنامه بچه‌ها در این جشن خاطره‌انگیز است که تحسین همه را برمی‌انگیزد. در پایان نیز بچه‌ها از دست مدیران مدعو، هدایا و عکس فارغ‌التحصیلی‌شان از پیش دبستانی را می‌گیرند. از مربیان مهد نیز قدردانی و سپاس‌نامه‌ای هم به آنان اهدا می‌شود. پایان این جشن خاطره انگیز بالا پایین پریدن بچه‌ها در روی صحنه مراسم و غارت بادکنک‌های تزیینی است که در هیاهوی خنده‌هایشان حرف‌های پدرمادرها گم می‌شود. آرزوی عاقبت به خیری و سلامت برای همه آن‌ها چیزی بود که در چشم همه مادران و پدران و مربیان موج میزد.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 21 مرداد 1397