خدمات بیمه تکمیلی همکاران پیمانی نیز تداوم می‌یابد تسهیلات جدید بیمه ای برای همکاران
خبر جدید "بیمه عمر و سرمایه گذاری" است

تسهیلات جدید بیمه ای برای همکاران

استفاده از بیمه نوعی آینده نگری و به نوعی موجب آرامش خاطر از هزینه های احتمالی است که ممکن است گریبانگیر افراد شود که انواع بیمه‌های درمانی و اموال از مهمترین آن‌ها است. اداره کل امور اجتماعی و رفاهی سازمان نیز تلاش کرده‌است تا زمینه‌های بهره‌مندی هرچه ‌بهترهمکاران را از خدمات بیمه‌ای فراهم آورد. سال گذشته یکی از خدمات بیمه‌ای که با استقبال همکاران نیز مواجه شد ارائه بیمه درمان تکمیلی به همکاران پیمانی بود. امسال نیز این خدمات با شرایطی بهتر ارائه می‌شود و خدمات جدید بیمه‌ای به آن‌ها افزوده شده است. سبحانی مدیر کل امور اجتماعی و رفاهی  در گفت‌وگو با هفته نامه سازمان گزارشی از این خدمات ارائه کرده است.

*آیا امسال نیز همکاران بیمه عمر و حوادث می‌شوند؟بیمه عمر و حادثه تکلیفی برای دستگاه های دولتی است. در سازمان نیز همه ساله بیمه عمر و حادثه برای همکاران رسمی، پیمانی و بازنشسته با هزینه ناچیزی اجرا می‌شود که نیمی از مبلغ بیمه را کارمند و نیم دیگر را سازمان تقبل می‌کند. در ازای این مبلغ که کمتر از 40 هزار تومان است بیمه گذار متعهد می‌شود تا سقف ده میلیون تومان بابت فوت و اگر فوت در اثر حادثه باشد مبلغ 20 میلیون تومان به خانواده متوفی تعلق ‌گیرد. با وجود آنکه حق بیمه در سه سال گذشته افزایشی نداشته مبلغ ده میلیون تومان بابت نقص عضو دراین بیمه نامه گنجانده شده است.

* خدمات بیمه تکمیلی همکاران پیمانی نیز تداوم می‌یابد؟با توجه به اینکه همکاران پیمانی از خدمات مناسب درمان بهره مند نبودند به دستور معاون محترم منابع مالی و سرمایه انسانی مقرر گردید قراردادی برای بیمه تکمیلی این دسته از همکاران منعقد شود نیمی از مبلغ بیمه را نیز سازمان پرداخت می کند. این بیمه سال گذشته با استقبال خوب همکاران مواجه شد و حدود 6هزار و 500 نفر از همکاران و خانواده‌هایشان زیر پوشش این بیمه قرار گرفتند. امسال نیز از مراجع رسمی و در پرونده شخصی، سامانه پیامکی، هفته نامه و دیگر راه های ارتباطی به همکاران اطلاع رسانی شد و حدود 7هزار و 100 نفر از همکاران پیمانی برای بهره مندی از این بیمه تکمیلی ثبت نام کردند ولی متاسفانه تعدادی از همکاران در مهلت اعلام شده که بارها تمدید شده بود ثبت نام نکردند و از خدمات این بیمه محروم شدند و باید تا فروردین سال آینده و تمدید قرارداد در سال آتی صبر کنند.

همچنین کارشناسان شرکت بیمه پارسیان در طبفه همکف ساختمان اداری مستقر شده اند تا همکاران بدون مراجعه به شرکت بیمه خدمات را دریافت نمایند. 

*آ یا همکاران غیر پیمانی نیز می‌توانند از این بیمه بهره‌مند شوند؟با توجه به خدمات خوب بیمه تکمیلی، بسیاری از همکارانی که به صورت برنامه‌ای، جق‌الزحمه‌ای، پروژه‌ای و...با سازمان همکاری می‌کنند علاقمندند که از خدمات آن بهره‌مند شوند با توجه به اینکه حقوق این همکاران از ذیحسابی سازمان پرداخت نمی شود و کسر مبلغ بیمه از حقوقشان میسر نیست این امر امکانپذیر نیست. اما این همکاران می توانند از ادارات کل مالی و اداری معاونت‌هایشان بخواهند تا به صورت مستقل با شرکت خدمات بیمه ای جام جم پارسیان صبا قراداد ببندند تا مبلغ بیمه ازحقوقشان کسر و از خدمات آن بهره ‌مند شوند.

همکاران غیر پیمانی مراکز استان‌ها نیز می‌توانند به همین منوال از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند.

*در خصوص بیمه های متداول نظیر بیمه خودرو یا اموال چه امکاناتی ایجاد شده است؟

اداره کل امور اجتماعی و رفاهی از طریق شرکت خدمات بیمه ای جام جم پارسیان صبا ، که متعلق به صندوق بازنشستگی سازمان است ، بیمه شخص ثالث، بدنه و آتش‌سوزی برای همکاران تعریف کرده است. این شرکت تخفیف خوبی برای همکاران قائل شده است و مبلغ بیمه در اقساط ده ماهه از حقوق همکاران کسر گردد. برای اخذ بیمه نامه های فوق همکاران محترم می توانند به روبروی درب بلال سازمان جنب دفترخانه 58 شرکت بیمه پارسیان جام جم صبا مراجعه نمایند.

با توجه به اینکه کشور ما حادثه خیز است همکاران می توانند با مبلغ اندکی خانه‌شان را بیمه آتش سوزی و حوادث کنند.

شرکت فوق آمادگی دارد تا سایر بیمه نامه های مد نظر همکاران را نیز صادر نماید.

سازمان نیز تمامی اماکن تحت نظر خود را بیمه مسئولیت کرده است.

*خبر جدیدی که در خصوص بیمه برای همکاران دارید چیست؟

خبر جدید "بیمه عمر و سرمایه گذاری" است که به همکاران توصیه می‌کنم حتما از آن بهره‌مند شوند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری در کشورهای پیشرفته به عنوان بیمه پیشرو شناخته می‌شود. در آینده نزدیک این بیمه برای همه همکاران از طریق شرکت شرکت خدمات بیمه ای جام جم پارسیان صبا قابل ارائه است که خدمات خوبی را شامل می‌شود.بیمه عمر و سرمایه گذاری با پوشش های مختلفی که دارد می تواند علاوه بر اندوختن سرمایه بیمه گذار آرامش و آسایش روانی نیز برای بیمه گذار و خانواده وی به همراه داشته باشد. نحوه ثبت نام و جداول مربوطه به زودی از طریق پرونده شخصی اطلاع رسانی خواهد شد. ضمن اینکه همکاران عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانند به سایت شرکت بیمه پارسیان مراجعه نمایند. 

                                                                                                                                                        اداره کل اموراجتماعی ورفاهی

                                                                                                                                         مصاحبه هفته نامه شماره 1145 شنبه 19 خرداد1397 

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 19 خرداد 1397