واحد خدمات پذیرایی سازمان  با تعداد 185نفر که از این تعداد 20 نفر تحت عنوان ناظر و کارشناس مواد غذایی و مسئول امور مالی واداری بهمراه 150 نفر از همکاران پیمانکار که مستقیم با این حوزه همکاری دارند که روزانه تعداد 6000 پرس غذای مورد نیاز سازمان را برنامه ریزی و طبخ میکنند که رستورانهای تحت پوشش این امور قابلیت توزیع غذا تا 11/000  پرس در روز را نیز دارند.

زیر مجموعه های امور خدمات پذیرایی

زیر مجموعه های این حوزه عبارتند از:

گروه یک  شامل: رستوران شقایق ، صدف و مجتمع اداری

گروه دو شامل: رستوران شبنم و سبز 

گروه سه شامل: رستوران شبکه 2 و 3

گروه چهار شامل: رستوران پخش جدید و قدیم

گروه پنج شامل: رستوران رادیو 15 خرداد و شهرک غزالی 

که  تحت عنوان پیمانکار جهت طبخ و توزیع غذای روزانه سازمان همکاری دارند که روند انتخاب این پیمانکاران در پایان سال مالی از طریق برگزاری مزایده عمومی توسط اداره کل امور کالا و اداره کل امور مالی صورت می پذیرد که پس از پروسه خرید اسناد مزایده و بررسی و کارشناسی بعمل آمده مبنی بر صلاحیت و احراز شرایط در مزایده شرکت می کنند و به بالاترین پیشنهاد قیمت برنده انتخاب میشود . لازم بذکر است مبلغ اجاره بهای اماکن مورد مزایده قبلاً توسط کارشناس حقوقی قیمت گذاری میگردد.

پروسه انتخاب این شرکت ها نیز مانند رستورانهای سازمان از طریق مزایده عمومی می باشد که در حال حاضر 11بوفه بهمراه نانوایی و قنادی سازمان در حال ارائه سرویس به همکاران محترم سازمان می باشند.

اهم وظایف واحد خدمات پذیرایی

برنامه غذایی سازمان توسط کارشناسان تغذیه و بهداشتی این واحد بصورت فصلی تهیه و تنظیم میگردد . همچنین منوی غذایی کامل نیز بصورت نیمه آزاد در تمام رستورانها سرو میگردد که این تعداد غذا در 17 رستوران فعال سازمان در سطح تهران بهمراه 11 بوفه که کار طبخ غذاهای فست فودی ، صبحانه ، میان وعده ها و فروش اقلام سوپری سازمان را تشکیل می دهند مشغول بکار می باشند و بیش از 70 نفر از اعضای شرکت های وابسته مواد غذایی به این پیمانکاران سرویس توزیع مواد اولیه غذایی ، پروتئینی و لبنی را ارائه می نمایند.

نظارت بر رعایت اصول بهداشتی بهمراه رعایت بهداشت  مواد اولیه غذایی یکی از وظایف اصلی این واحد می باشد که همکاران این واحد با دقت نظر بر ورود و خروج مواد پروتئینی اعم از : گوشت ، مرغ ، ماهی و همچنین مواد لبنی اعم از : ماست ، دوغ ، کره و دیگر مواد اولیه مانند روغن ،انواع حبوبات و  برنج که مستقیماً با سلامت همکاران دخیل می باشد نظارت کامل دارند.