ويژه برنامه هاي ارتحال امام خميني (ره) و قيام 15 خرداد از راديو
شبكه هاي راديويي با فرا رسيدن ايام ارتحال حضرت امام خميني (ره) و قيام پانزده خرداد، ويژه برنامه هاي خود را به روي آنتن مي برند.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ،همزمان با ايام ارتحال بنيان گذار كبير انقلاب اسلامي ايران، حضرت امام خميني (ره)  و قيام خونين پانزده خرداد،  شبكه هاي راديويي با پخش ويژه برنامه هاي گوناگون با موضوعاتي از قبيل بررسي سيره امام خميني (ره)،پخش مستقيم بيانات مقام معظم رهبري،بررسي قيام 15 خرداد، دعوت از كارشناسان و بخش هاي ديگر مخاطبان را همراهي مي كنند.

راديو ايران

ويژه برنامه «هميشه با امام» از ديدگاه  امام خميني (ه) به سيره حضرت علي (ع) در امور حكومت و توجه ويژه ايشان به محرومين و قشر ضعيف جامعه مي گويد. وحدت و حفظ استقلال كشور و اينكه بايد همگي همدل و همزبان براي حفظ ايران بكوشيم از ديگر موضوعات برنامه است.

گزارش از حرم مطهر حضرت امام خميني توسط عباس سنجري ،گزارشگر ،پخش مستقيم بيانات مقام معظم رهبري در بيست و نهمين سالروز وفات حضرت امام از حرم مطهر آنحضرت، همچنين كارشناسي دكتر مهدي حمزه پور در خصوص نگاه امام خميني به نهج البلاغه و سيره حكومتداري امير المومنين (ع) از ديگر بخش هاي برنامه است.

«هميشه با امام» روز دوشنبه 14 خرداد از ساعت 17:30 تا 20 شب به تهيه كنندگي حسين نافذ عارفي و گويندگي حسين بيگي پخش مي شود.

مستند «ويژه آغاز رهبري» در دو برنامه روزهاي 14 و 15 خرداد در خصوص چگونگي انتخاب مقام معظم رهبري و برهه اي از تاريخ بعد از انتخابات رهبري كه مشتمل بر صحبتهاي برخي از سياسيون كشور است ،ساعت 11 به تهيه كنندگي آرمان ستوده پخش مي شود.

راديو معارف

«امام  امت»ويژه برنامه زنده در سالروز رحلت معمار كبير انقلاب اسلامي است كه 14 خرداد از ساعت 10:15 تا 11:30 به روي آنتن مي رود.

بررسي آثار حكومتي امام علي (ع) در سيره حكومتي امام خميني (ره) با حضور كارشناسان  سياسي و ديني، به تهيه و سردبيري امير عباس خاقاني و كارشناس مجري سيد مرتضي موسوي نژاد از بخش هاي اين برنامه است.

ويژه برنامه «نيمه خرداد» به مناسبت سالگرد قيام 15 خرداد و با هدف بررسي آثار و نتايج اين قيام و نقش حضرت امام خميني(ره)در پيروزي نهايي آن، به تهيه و سردبيري امير عباس خاقاني و اجراي سيد مرتضي موسوي نژاد از ساعت 10:15 تا 11:30 شنيده مي شود.

اين برنامه با كارشناسي حجت الاسلام يثربي به موضوع آثار قيام 15 خرداد، اقدامات رژيم پهلوي در برخورد با قيام كنندگان و تاثير اين رفتارها در ادامه روند انقلاب اسلامي ايران مي‌پردازد.

سالگرد ارتحال امام ،14 خرداد از حرم مطهر در برنامه" آرام جان "به طور زنده از ساعت 17:30 تا 19:30 به تهيه كنندگي  سيد محمد مهدي ركني حسيني و گويندگي جواد امامي پخش ميشود.

اين برنامه ضمن  پوشش مراسم عزاداري به پخش سخنراني مقام معظم رهبري در حرم مطهر حضرت امام خميني (ره) خواهد پرداخت.

راديو فرهنگ

اين شبكه راديويي برنامه "مهر خرداد" را ساعت 8:30 تا 10:30  و به مناسبت قيام 15 خرداد برنامه  هاي «بهار بيداري» را از ساعت 8:30  به مدت 30 دقيقه  و «چهل و دو ، پنجاه و هفت »را به تهيه كنندگي سميه احمدلو ساعت 11 تا 12 پخش مي كند.

راديو اقتصاد

"روز از نو" با حضور جمعي از كارشناسان به موضوع اقتصاد و جوانان و آموزه هاي ديني رهبر كبير انقلاب  مي پردازد.

از ديگر محورهاي موضوعي اين برنامه مي توان به بزرگداشت سالگرد رحلت امام خميني، اهميت ويژه به آنچه كه امام خميني (ره) به جوانان سفارش كرده اند و ... اشاره كرد."روز از نو" 14 خرداد از ساعت 6:30 به مدت 85 دقيقه پخش مي شود.

راديو تهران

برنامه «ياد يار» روز 14 خرداد ساعت 18 به تبيين انديشه هاي امام و پوشش مراسم چهارده خرداد مي پردازد .

همچنين راديو تهران نقش اطلاع رساني پيدا كرده و در  ارتباط با پليس راه از تمهيداتي كه براي ورود و خروج مردم از حرم مطهر دارند،مي گويد.

پخش مراسم هايي كه در  حسينه امام خميني  (ه) به مدت سه روز 14 ،15 و 16 ساعت 16:35 تا 17 برگزار مي شود، از ديگر برنامه هاي اين شبكه راديويي است.

 

تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397