پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي براي كمك به زلزله زدگان
رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي همه مسئولان را به تلاش براي كمك به آسيب ديدگان زلزله به ويژه در زيرآوارماندگان فراخواندند.
به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب، در پيامي با ابراز تاسف و اندوه فراوان از جان باختن و زخمي شدن جمعي از هم ميهنانمان در زلزله شب گذشته تاكيد كردند مسئولان در همين اولين ساعات با همه همت و توان به ياري آسيب ديدگان به ويژه در زير آوار ماندگان بشتابند.
متن كامل پيام رهبر انقلاب به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

با تأسف و اندوه فراوان خبر زمين لرزه در غرب كشور را كه به جان باختن جمعي از هم ميهنان عزير و زخمي شدن جمعي بيشتر انجاميده و خسارات بسياري پديد آورده است، دريافت كردم.
وظيفه ي مسؤولان آن است كه در همين اولين ساعات با همه ي همت و توان به ياري آسيب ديدگان به ويژه در زير آوار ماندگان بشتابند و با بهره گيري سريع از همه ي امكانات موجود، از افزايش تلفات جلوگيري كنند.
ارتش و سپاه و بسيج، با نظم و سرعت به آوار برداري و انتقال مجروحان كمك كنند و دستگاه هاي دولتي چه نظامي و چه غير نظامي همه ي توان خود را براي ياري آسيب ديده ها و خانواده هاي آنان به صحنه آورند.
اينجانب از اعماق دل، اين حادثه تلخ و مصيبت بار را به ملت ايران به خصوص به مردم عزيز استان كرمانشاه و به ويژه به خانواده هاي مصيبت زده تسليت عرض مي كنم و متضرعانه از خداوند متعال مي خواهم كه اين محنت و رنج را مايه ي جلب رحمت و فضل خود قرار دهد و بر صبر و پايداري و مقاومت ملت عزيزمان بيفزايد.
از همه كساني كه مي توانند به نحوي در سبك كردن بار مصيبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست مي كنم كه به ياري آسيب ديدگان بشتابند.

تاریخ انتشار: دوشنبه 22 آبان 1396