تلويزيون همراه با شب زنده داران ليالي قدر
شبكه هاي سيما هم زمان با شب هاي قدر، اين مراسم را از اماكن متبركه، تقديم مخاطبان مي كنند.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در آستانه‌ شب‌هاي پرفيض قدر و نزول قرآن، هر يك از شبكه‌هاي سيما با توجه به ماموريت خود، مراسم ويژه‌اي را از اماكن مقدس، تكايا و مساجد پخش خواهند كرد.
شبكه يك سيما؛ قرائت دعاي «جوشن كبير» را از بارگاه «ثامن‌الحجج»پخش مي كند و اجراي مراسم احياء در حرم رضوي با حضور حجج الاسلام «رئيسي»، «رفيعي» و «علم‌الهدي» به ترتيب در شب‌هاي نوزدهم، بيست و يكم و بيست و سوم پخش خواهد شد.

دوربين شبكه دو سيما با حضور در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، مراسم اين شب‌ها را پوشش مي دهد و ذاكران اهل بيت (ع)، زائران و مخاطبان مومن را ميهمان حرم كريمه اهل بيت خواهند كرد. همچنين حجج الاسلام «سعيدي»، «رئيسي» و «ميرباقري» به ترتيب مراسم شب‌هاي نوزدهم تا بيست و سوم را اجرا مي‌كنند كه از اين شبكه پخش مي‌شود.

پخش قرائت دعاي «ابوحمزه ثمالي» در طول ليالي قدر در دستور كار شبكه سه سيماست  و حجت‌الاسلام‌والمسلمين «انصاريان» عهده‌دار اجراي مراسم اين شب‌ها در حسينيه «همداني‌ها» خواهد بود. همچنين قرائت دعاي «جوشن كبير» از امام‌زاده «علي اكبر چيذر» از اين شبكه پخش مي شود.

شبكه چهار سيما نيز مراسم شب نوزدهم را از دانشگاه امام صادق(ع) با سخنراني حجت‌الاسلام والمسلمين «علي اكبري» پوشش مي‌دهد. در شب بيست و يكم نيز دوربين اين شبكه با حضور در مصلاي حضرت امام خميني(ره) سخنراني حجت‌الاسلام والمسلمين «پناهيان» را پخش مي كند و در آخرين شب از عزيزترين شب‌هاي سال؛ اين آيين از دانشگاه تهران با سخنراني حجت الاسلام والمسلمين «قرائتي» پخش خواهد شد. يادآور مي‌شود پخش دعاي «جوشن كبير» در هر سه شب از اماكن يادشده در جدول پخش  قرار دارد.

حرم حضرت عبدالعظيم حسني (ع) از ديگر اماكن متبركه است كه هر سال در شب‌هاي قدر ميزبان خيل عظيم عاشقان و روزه‌داران است. به همين مناسبت آنتن شبكه پنج به اين حرم شريف اختصاص يافته است؛ بينندگان اين شبكه در طول ايام قدر مي‌توانند از دعاي «جوشن كبير» همراه با حاضران در حرم، فيض ببرند. همچنين حجج‌الاسلام «رفيعي»، «خاتمي» و «حسيني بوشهري» به ترتيب از شب‌هاي نوزدهم تا بيست و يكم با اجراي مراسم ويژه اين شب‌ها همراه مخاطبان خواهند بود.

شبكه قرآن سيما نيز در شب‌هاي نوزدهم و بيست و يكم با حضور در مرقد امام خميني (ره) اجراي اين مراسم را با حضور حجج‌الاسلام «هاشميان» و «ناطق نوري» پوشش خواهد داد. اجراي احياي شب بيست وسوم نيز بر عهده حجج‌الاسلام والمسلمين «پناهيان» است كه از مصلاي امام خميني(ره) پخش خواهد شد. لازم به ذكر است؛ دعاي «جوشن كبير» در طول اين سه شب از مكان‌هاي سخنراني تقديم مخاطبان خواهد شد.

شبكه آموزش نيز علاوه بر پخش دعاي «جوشن كبير» از مصلاي امام خميني(ع)، دانشگاه تهران و حرم امام‌زاده صالح (ع)؛ اجراي مراسم احياء و سخنراني هاي حجج‌الاسلام «پناهيان»، «قرائتي» و «رئيسي» را از همين اماكن پخش خواهد كرد.

تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397