رئيس رسانه ملي در آئين افتتاح رسمي شبكه تلويزيوني ايران كالا:
وظيفه اصلي شبكه ايران كالا ارائه خدمات رايگان به همه كارآفرينان و توليد كنندگان داخلي است

مراسم افتتاح رسمي شبكه تلويزيوني ايران كالاشنبه شب با حضور رئيس رسانه ملي، برخي از اعضاي اقتصادي دولت، نمايندگان مجلس و فعالان عرصه اقتصاد كشور برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ، دكتر علي عسكري در سخناني با تشريح دلايل راه اندازي اين شبكه تلويزيوني گفت: پيشنهاد گفتمان انقلابي  و پيشرو مقام معظم رهبري در طرح موضوع اقتصاد مقاومتي به عنوان تنها راه نجات كشور ايجاب مي كرد تا براي تحقق آن كاري ويژه و جهادي در رسانه ملي انجام گيرد.
وي با بيان اينكه صداوسيما رسانه اي پيگير در همه حوزه هاي اقتصادي است كه خود را موظف مي داند يك كار استثنايي، ويژه و جهادگونه در حوزه اقتصاد انجام دهد تصريح كرد: رسانه ملي در يك سال گذشته پرداختن به موضوع اقتصاد مقاومتي را  در همه شبكه ‌هاي مختلف تلويزيوني و راديويي خود در دستور كار قرار داد اما لازم بود تا براي اثر گذاري بيشتر و حمايت جدي از صنايع كوچك و متوسط كشور شبكه‌اي تلويزيوني راه اندازي شود تا با معرفي كالاي ايراني زمينه رشد فعاليت هاي اقتصادي در كشور را فراهم كند.
رئيس سازمان صداوسيما حمايت از صنايع كوچك و متوسط دانش بنيان در كشور را از موضوعات مهم براي شبكه ايران كالا دانست و تاكيد كرد: شركت هاي بزرگ توانايي رقابت در فضاي بازرگاني را دارند و خود نيز با رسانه هاي مكتوب و صوتي و تصويري نياز تبليغاتي شان را برآورده مي كنند اما صنايع دانش بنيان و كارگاه هاي كوچك و متوسط كه توانايي لازم براي تبليغات ندارند نياز به حمايت و تبليغ ويژه دارندچرا كه آن ‌ها مي توانند زودترخود را به توليد برسانند.
وي افزود:  شبكه ايران كالا خود را ملزم مي كند كه از اين شركت ها و صنايع متوسط حمايت كند و با تبليغ و معرفي آنها  زمينه حضورشان در  عرصه رقابت اقتصادي  كشور را فراهم سازد.
رئيس رسانه ملي با اشاره به ويژگي شركت هاي دانش بنيان و صنايع كوچك و متوسط گفت: مهمترين ويژگي اين بنگاه هاي اقتصادي، اشتغال زا بودن، زودبازده بودن و توان رقابت آن‌ها با صنايع خارجي است و ما افتخار مي كنيم كه اكنون در تصميمي بزرگ شرايط تبليغ رايگان اين بنگاه‌ها را در شبكه ايران كالا فراهم كرده‌ايم .
دكتر علي عسكري با بيان اينكه هم اكنون هزاران كارخانه بزرگ و كوچك براي تبليغ و معرفي خود از شبكه ايران كالا ثبت نام كرده‌اند و ما  شاهد حضور آنها بر آنتن رسانه ملي خواهيم بود يادآور شد: ملت ايران در خلال اين آگهي ها توانمندي هاي خود و افتخارات فرزندانش را مشاهده خواهد كرد و ما امروز به بركت وجود حضرت زهراي اطهر(س) در خدمت شناسايي و معرفي اين صنايع هستيم.
رئيس سازمان صداوسيما با تاكيد بر اهميت كارآفريني و تاثير آن بر اقتصاد كشور، گفت: مهمترين رسالت ما اين است كه در اين مرزم و بوم كار توليد كنيم  و كساني كه در اين كشور كار توليد مي¬‌كنند، انسان‌هاي گرانقدري هستند كه بايد آن‌ها را تكريم كرد. وي افزود: اگر ملتي بازار خود را در اختيار بيگانگان قرار دهد، در واقع بالاترين توان اقتصادي خود را در اختيار آنها قرار داده و عامل حياتش را از دست داده است .
وي در ادامه به ضرورت مقابله با ورود كالاي قاچاق به كشور اشاره و تاكيد كرد:  كوتاهي در مبارزه با ورود كالاي قاچاق به كشور پذيرفتني نيست و نيازمند اقدام جدي در اين خصوص هستيم.
دكتر عسكري گفت: ما ملت بزرگ و قدرتمندي هستيم و بازار 80 ميليوني اي در اختيارمان است كه مي‌توان در آن توليد كرد و از توليدات خودمان مصرف كنيم.
رئيس رسانه ملي با يادآوري شأن  و جايگاه كارگر در صدر اسلام و بوسه زدن نبي مكرم اسلام  بردستان كارگر وكار آفرين تصريح كرد: آن زمان استعمار اقتصادي همانند امروز معنا نداشت و امروز اهميت اين موضوع بسيار بيشتر است. ما بايد دستان و بازوان كارآفرينان و توليدكنندگان داخلي را ببوسيم و آن‌ها را تكريم كنيم.
دكتر علي عسكري افزود: وظيفه ما در شبكه ايران كالا ارائه خدمات رايگان به همه كارآفرينان و مديراني است  كه در اين شرايط سخت اقتصادي فعاليت مي¬كنند و از اين طريق  كالاهاي آنها را معرفي و در بازار فروش از آنها حمايت خواهيم كرد.
دكترعسكري با تشكر از تلاش اردشير زابلي زاده مدير شبكه ايران كالا خطاب به وي تاكيد كرد: اين شبكه علاوه بر برودكست به برودبند و فضاي مجازي نيز توجه كند و با راه اندازي سايت پرقدرت و پربار، فضايي را براي انتخاب مردم در فضاي مجازي فراهم كند.
رئيس رسانه ملي با سپاس از حضور وزراي صنعت معدن و تجارت و كشاورزي و تاكيد بر حمايت آن‌ها از صنايع كوچك و بنگاه هاي اقتصادي اظهار داشت: با توجه به چتر حمايتي اصناف از اين بنگاه ها ما نيز در كنار شما اين وظيفه ملي را انجام خواهيم داد و در جهت عدالت اقتصادي گام برخواهيم داشت.
دكتر عسكري در پايان با تشكر از حضور اعضاي دولت و نمايندگان مجلس گفت: اميدواريم با كمك شما و حمايت بخش هاي اجرايي دولت از اين صنايع ما نيز در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي گام برداريم و در پيشگاه خداوند متعال و ملت ايران سربلند باشيم.

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 اسفند 1396