تلويزيون براي محرم آماده مي شود
دبير شوراي معارف سيما گفت : براي محرم امسال برنامه‌هاي بسياري تدارك ديده شده كه بر 8 محور اصلي استوار هستند.

دبير شوراي معارف سيما اعلام كرد: برنامه‌هاي بسياري در حوزه‌هاي مختلف و متفاوت براي محرم تدارك ديده شده كه اهم آنها در 8 محور اصلي برنامه‌ريزي شده است.

محمدحسين محمدزاده گفت: اين محورهاي هشت‌گانه، سياست‌ها و رويكردها به تمام شبكه‌هاي سيما ابلاغ شده و گفتمان محوري حاكم بر برنامه‌هاي تلويزيون گفتمان سبك زندگي حسيني است كه زيرشاخه بسيار مهم از سبك زندگي اسلامي است كه مقام معظم رهبري نيز بر آن ها تاكيد داشته اند .

مدير شبكه قرآن سيما گفت:سبك زندگي حسيني و تاكيد بر بحث صبر و استقامت در نهضت امام حسين(ع) و تببين جايگاه مقاومت و پايداري از جمله اين سياست گذاري هاست .

وي ادامه داد: توجه و تمركز بر عقلانيت و پايمردي حاكم بر نهضت عاشورا و الگوگيري از آن در احياي زندگي خردمندانه، تبيين جايگاه عبادت و بندگي در نهضت امام حسين (ع) و تاكيد بر عبوديت به عنوان مهم‌ترين فلسفه آفرينش نيز موارد بعدي است كه در دستور كار قرار گرفته است. محمد زاده تاكيد كرد: از نكات ديگر ، تبيين جايگاه زن در سبك زندگي حسيني و تاكيد بر نقش زنان عاشورايي با محور حضرت زينب(س)، تبيين و تفسير فلسفه حضور تمام اعضاي خانواده به ويژه كودكان در نهضت امام حسين(ع) و فلسفه حضور تمام اعضاء خانواده در واقعه عاشورا نيز از نكات و محورهاي مهم ديگري است كه در برنامه‌هاي امسال به آنها توجه ويژه‌اي شده است.

وي اظهارداشت: الگوسازي از سيره اخلاقي و رفتاري امام حسين(ع) در مواجهه با اعضاء خانواده، افراد، دشمنان و حتي طبيعت و حيوانات، تكريم مقام شهداي مدافع حرم و تاكيد بر پيوستگي آن با خط سرخ شهادت امام حسين(ع) و تكريم اعضاء خانواده به شيوه حسيني از جمله موارد هشت‌گانه‌اي است كه به آنها اشاره شد.

دبير شوراي معارف سيما با بيان اينكه برنامه‌هاي اجتماعي بسياري هم براي پخش در ايام محرم تدارك ديده شده گفت : چند اثر نمايشي در اين مدت به روي آنتن خواهد رفت كه موضوع فيلم‌ها و سريال‌ها مربوط به مركز امور نمايشي سيماست .

وي تاكيد كرد: تمركز ما بيشتر روي برنامه‌هاي غيرنمايشي است و اينكه كارشناسان و سخنرانان و مداحان به صورت مناسب و متناسب انتخاب شوند.

وي درباره چگونگي انتخاب مداحان براي حضور در تلويزيون و مباحثي كه در گفت و گوي آنان با مجري برنامه مطرح مي شود نيز گفت:انتخاب مداحان پس از بررسي در  شوراي معارف سيما و نهايي شدن، به تهيه كنندگان شبكه ها ابلاغ مي شود .

تاریخ انتشار: یکشنبه 26 شهریور 1396