حمايت از توليد داخلي هدف اصلي شبكه ايران كالا
رئيس شبكه ايران كالا در مراسم افتتاح رسمي اين شبكه ، حمايت از توليد داخلي و تشويق به خريد محصولات ايراني را مهمترين هدف راه اندازي اين شبكه معرفي كرد.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي،رئيس شبكه ايران كالا،حمايت از محصولات دانش بنيان و ترويج مصرف كالا‌ي داخلي را از مهمترين اهداف اين شبكه دانست.دكتر اردشير زابلي زاده گفت: حمايت از شركت ها و محصولات دانش بنيان، ترويج مصرف كالاهاي داخلي و حمايت حداكثري از نشان هاي تجاري ايراني در چارچوب اقتصاد مقاومتي از جمله مهمترين اهداف اين شبكه است.

وي افزود: به دكتر علي عسگري به خاطر تحقق معنويات مقام معظم رهبري در جهت اقتصاد مقاومتي تبريك مي گويم زيرا با تمام تنگناهاي مالي و اجرايي براي دستيابي به اقتصاد مقاومتي در يك اقدام انقلابي شبكه ايران كالا را با هدف حمايت از توليد داخلي ايجاد كرد. وي گفت: تبليغ براي كالا و خدمات ايران به منظور رونق بازار، ظرفيت سازي و حمايت از كار، توليد و سرمايه ايراني، ارتقاء كيفيت كالا و خدمات و حمايت از صنايع كوچك و متوسط و كمك به اشتغال پايدار در چارچوب اقتصادمقاومتي از اهداف اصلي ماست.

رئيس شبكه ايران كالا گفت: الگوسازي براي فعاليت هاي توليدي موفق، اصلاح بيمه و نگرش در جهت مصرف كالاي داخلي، ارتقاء فرهنگ كار و تقويت روحيه اميد به آينده از جمله محورهاي برنامه سازي در شبكه ايران كالا است . زابلي زاده گفت: بهره گيري از شبكه هاي اجتماعي در دامنه شبكه و تبديل مشاهده كنندگان منفعل به شركت كنندگان فعال از اولويت هاي شبكه به شمار مي رود . مدير شبكه ايران كالا درباره پخش آزمايشي اين شبكه گفت: در مدتي كه ايران كالا به صورت آزمايشي پخش مي شد 50 هزار دقيقه برنامه در قالب هاي مختلف توليد كرديم حمايت و تبلغ رايگان بيش از دو هزار بنگاه كوچك اقتصادي، پخش چهار هزار دقيقه برنامه زنده و پوشش دو هزار و 300 رويدا اقتصادي از ديگر كارهاي ما بود.

هدف بنياد ملي نخبگان، تبديل علم و دانش به درآمدزايي و ثروت است

در اين مراسم همچنين؛سورنا ستاري، معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با اشاره به جشنواره "ايران ساخت" براي معرفي كالا و خدمات ايراني بر پايه دانش هاي بومي افتتاح رسمي شبكه ايران كالا را به فال نيك گرفت و ابراز اميدواري كرد اين شبكه در رونق دومين دوره جشنواره "ايران ساخت" نقش موثري داشته باشد.

نوسازي صنعتي از اولويت هاي مهم صنعت كشور است

در ادامه، شريعتمداري وزير صنعت معدن و تجارت گفت:خوشبختانه رشد منفي 10 درصدي سال هاي گذشته، با گذشت زمان به همت صنعتگران و علي رغم فشارها مجددا روند روبه رشد و مثبت گرفته است و  ما توانستيم قدم هاي خوبي را در لايحه بودجه صنعت در سال 97 برداريم. وي افزود:در 10 ماه گذشته بيش از 4 هزار و 700 واحد صنعتي آغاز به كار كرده اند و در اين مدت شاهد تقاضاي تاسيس بيش از 16هزار واحد صنعتي جديد بوديم كه افزايش مناسبي را نشان مي دهد .

وزير صنعت، معدن و تجارت تاكيد كرد: براي تحقق موفقيت در عرصه توليد و صنعت ، نيازمند تبليغ  كالاي ايراني هستيم و در اين مسير هر چند از تبليغات در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي بهره مي بريم اما  تلويزيون جايگاه بالاتر خودش را در بين ابزارهاي تبليغات دارد. تبليغات هدفمند در قالب پلت فرم هاي تلويزيوني با استفاده از چهره هاي مشهور كشور و جلوه هاي هنري همچنان جايگاه خود را دارد.

وي در پايان تاكيد كرد: برند سازي مهم است اما به فرهنگ مصرف كالاي ايراني بيش از تبليغ يك برند خاص بايد توجه شود.

محمود حجتي وزير كشاورزي  و مافي نماينده مجلس شوراي اسلامي نيز از ديگر سخنرانان مراسم ديشب بودند كه هر يك پس از تشريح بخشي از وضع اقتصادي به ويژه در حوزه كشاورزي ، افتتاح شبكه ايران كالا را در رونق كسب و كار و اقتصاد ايراني موثر دانستند .

در اين مراسم از چهره هاي فرهنگي، هنري و ورزشي مانند داريوش ارجمند، عزت الله مهرآوران، محمد گلريز، پوران درخشنده و حميد استيلي كه حامي توليد داخلي بودند تجليل شد.

شبكه ايران كالا 4 اسفندماه 1395 در مراسمي با حضور احمد شهرياري (معاون منابع مالي و سرمايه انساني سازمان صداوسيما) و اردشير زابلي زاده (مدير شبكه)، پخش آزمايشي خود را آغاز كرده بود .

شبكه ايران كالا در استوديو 12اسفند با حضور مادر شهيد حسن هادي، خبرنگاري كه در عمليات كربلاي 5 به شهادت رسيد  افتتاح شد و از طريق نمايشگر در مركز همايش هاي بين المللي صدا و سيما پخش شد.

درحال حاضر برنامه‎هاي اين شبكه به صورت 16 ساعت در روز، از ساعت 7 تا 23 درحال پخش است و علاوه‎بر دريافت روي كانال 28 گيرنده‎هاي ديجيتال، از طريق ماهواره‌هاي بدر (فركانس 11881، عمودي، SR 27500) و اينتل ست 902 (فركانس 11555، افقي، SR 30000) نيز قابل دريافت است.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 12 اسفند 1396