حفظ و تثبیت سرمایه انسانی و مدیریت صحیح منابع مالی
نشست سراسری نمایندگان معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی در مجتمع ملاصدرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، احمد شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی در این نشست بر اهمیت حفظ و تثبیت سرمایه انسانی و مدیریت درست منابع مالی تأکید کرد.

شهریاری با اشاره تدبیری که در یک سال گذشته برای مدیریت منابع مالی اندیشیده شده است، اعلام کرد: ظرف یک سال گذشته، 400 میلیارد تومان در مخارج سازمان صرفه‌جویی کرده‌ایم. وی با تأکید بر اینکه با وجود حجم بالای نیروی انسانی، جذب نیرو در سازمان متوقف شده‌است، گفت: اکنون راهبرد اصلی بر مبنای حفظ و تثبیت نیروی موجود قرار گرفته است.

معاون منابع مالی و سرمایه انسانی، آمار نیروهای شاغل در سازمان را 42 هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد حدود 14 هزار نفر بدون حکم کارگزینی هستند و بیمه ندارند. وی افزود: چنین حجمی از نیروهای فاقد بیمه مسئولیت سنگینی بر دوش ما گذاشت و بر مبنای آن مصمم شدیم راهکاری برای بیمه این نیروها بیندیشیم که حدود 400 میلیارد تومان برای سازمان هزینه دربردارد.

شهریاری بالا بردن خدمات بهداشتی که به کارکنان در تهران و مراکز استان‌ها ارائه می‌شود، حدود 300 درصد افزایش سنوات بازنشستگی و بالا رفتن حدود 300 درصدی پرداخت وام به کارکنان را بخش دیگری از تدابیر معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی دانست و گفت: در زمینه حفظ و تثبیت نیروی انسانی تا جایی که در توان سازمان است تلاش می‌کنیم.

معاون منابع مالی و سرمایه انسانی با ذکر مزایای سیماکارت‌ها که در سازمان توزیع شده است، گفت: فروشگاه زنجیره‌ای اتکا گسترده‌ترین، سالم‌ترین و پرسابقه‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای کشور است و خدماتی که در این کارت‌ها ارائه شده است از خدماتی که این فروشگاه به نیروهای مسلح می‌دهد نیز بیش‌تر است. وی افزود: رستوران ساختمان شیشه‌ای با کم‌ترین هزینه و با تکیه بر توان داخلی سازمان به‌طور کامل بازسازی شده است و این روند در دیگر امکانات رفاهی و خدماتی سازمان نیز ادامه خواهد داشت.

معاون منابع مالی و سرمایه انسانی در زمینه منابع مالی با اشاره به دو راهبرد کسب درآمد و کاهش هزینه‌ها گفت: در بخش کاهش هزینه‌ها تا جایی که امکان دارد صرفه‌جویی می‌کنیم و همه نمایندگان مالی باید به این امر و استفاده از ظرفیت‌ها و نیروهای داخلی سازمان اهتمام داشته باشند. وی درخصوص نگاه ویژه سازمان به تولیدات الف و تأمین هزینه‌های آن‌ها گفت: هزینه‌های دو سریال "معمای شاه" و "سرزمین مادری" به طور کامل پرداخت شده و تأمین هزینه‌های بقیه سریال‌های الف در حال ساخت سازمان نیز به انجام خواهد رسید. شهریاری به همکارانش در ادارات مالی سازمان تأکید کرد: باید منابع مالی را مدیریت و از امکانات به‌خوبی استفاده کنید.

وی با تأکید بر اینکه هیچ همایشی نباید بدون مجوز ریاست سازمان و معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی برگزار شود، گفت: تمام قوانین سازمان درخصوص تبلیغات باید با دقت رعایت شوند و همه همکاران ادارات مالی باید ضوابط کامل را در این زمینه از اداره کل بازرگانی سازمان بپرسند. معاون منابع مالی و سرمایه انسانی در زمینه مشارکت نیز با بیان اینکه حق آورنده مشارکت باید پرداخت شود، اعلام کرد: سازوکاری باید اندیشیده شود تا کسانی که مشارکت می‌آورند نیز بسته به مشارکت و شبکه مورد نظر، تشویق شوند.

وی در پایان تأکید کرد: با وجود تمام محدودیت‌های مالی، اکنون سازمان در بهترین وضعیت قرار دارد و همه باید برای افزایش درآمدهای سازمان و صرفه‌جویی در هزینه‌ها تلاش کنیم.

**هدف ما گره‌گشایی از کار کارکنان رسانه ملی است

کلباسی رئیس مرکز سرمایه انسانی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات به انجام رسیده در خصوص نیروی انسانی، از تشکیل شورای عالی نیروی انسانی به ریاست دکتر عسکری خبر داد که با حضور قائم مقام رئیس رسانه ملی و مسئولان ارشد سازمان برگزار می‌شود. وی افزود: برای جلوگیری از تشتت و پراکندگی، همه تصمیمات مهم درخصوص سرمایه انسانی در این شورا اتخاذ می‌شود.

کلباسی، طرح جامع بیمه شدن نیروهای حق‌الزحمه و موقتی را از جمله طرح‌های این مرکز برای بیمه و احتساب سنوات حدود 12 هزار نیرویی که بدون هیچ‌گونه بیمه‌ای در سازمان فعالیت می‌کنند، برشمرد که ادارات کل منابع انسانی، برنامه‌ریزی و بودجه، مالی، انفورماتیک معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی و مرکز حراست سازمان برای به انجام رسیدن آن تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی احتساب سنوات نیروهای ساماندهی شده را از طرح‌های دیگری خواند که در حال بررسی است و درصورت مهیا شدن زمینه‌ها برای توافق با تأمین اجتماعی اجرایی خواهد شد.

وی از تفاهم و تعامل ریاست سازمان با سرلشکر باقری در خصوص استفاده از نیروهای دانشگاه به‌صورت امریه خبر داد و گفت: علاوه بر دانشگاه صداوسیما می‌توانیم بر این اساس از نیروهای سایر دانشگاه‌ها نیز به‌صورت امریه بهره‌مند شویم. رئیس مرکز سرمایه انسانی حذف رشته‌های غیر ضروری از رشته‌های دانشگاه صداوسیما و بالا بردن ظرفیت رشته‌های مورد نیاز سازمان را از دیگر تدابیر این مرکز در زمینه سرمایه انسانی خواند و گفت: رشته‌های دانشگاه سازمان بر اساس نیاز سازمان طراحی و ایجاد می‌شوند.

وی در خصوص اقدامات رفاهی این مرکز اظهار داشت: بیمه تکمیلی اولین‌بار برای نیروهای ساماندهی برقرار شد که 50 درصد هزینه آن را سازمان متقبل شده است. وی افزود: حدود 6هزار نفر تاکنون از این طرح استقبال کرده‌اند. یکسان‌سازی نرخ استفاده از مراکز تفریحی رفاهی از دیگر اقدامات این مرکز بود که به گفته کلباسی موجب افزایش استقبال کارکنان از این مراکز در سال جاری شده است. بازسازی مراکز تفریحی رفاهی زیباکنار، زائرسراهای مشهد و قم، بستن قراردادهای تأمین کالاهای مورد نیاز کارکنان به میزان 10 میلیارد تومان بدون استفاده از وام بانکی، تهیه سیماکارت برای حدود 34 هزار نفر از کارکنان از جمله اقدامات دیگر در زمینه رفاه کارکنان بود که رئیس مرکز سرمایه انسانی از آن یاد کرد.

کلباسی در زمینه آموزش کارکنان نیز با ارائه آماری از افزایش دوره‌های آموزشی برای کارکنان خبر داد و گفت: امسال 247 دوره آموزشی داشتیم که از سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و مراکز نقش فعالی در این زمینه داشته‌اند. رئیس مرکز سرمایه انسانی، اجرای طرح‌های غربالگری را در تهران و مراکز استان‌ها از اقدامات بهداشتی ـ درمانی مرکز سرمایه انسانی برشمرد و اعلام کرد: امسال از محل بودجه یک هزارم بهداشت کارکنان، دستگاه‌های جدید پزشکی خریداری شد که فرسوده شده بود. وی افزود: افتتاح مرکز بهداشت البرز نیز برای رفاه حال همکاران ساکن در این استان به انجام رسید.

کلباسی، الکترونیکی شدن پرونده‌های بازنشستگی را از جمله خدمات اداره کل بازنشستگی عنوان کرد و گفت: اعزام بازنشستگان به زیباکنار و مشهد مقدس نیز اولین‌بار امسال به انجام رسید.

تأمین صد درصد بیمه درمان ایثارگران، افزایش پرداخت وام به آن‌ها و اعزامشان به مشهد و زیباکنار از اقداماتی بود که به گفته کلباسی امسال به انجام رسیده است.

وی در پایان از راهبرد اصلی مرکز سرمایه انسانی یاد کرد و گفت: هدف ما گره‌گشایی از کار کارکنان خدوم صداوسیماست.

**توجه به ارائه گزارش‌های درست و به‌موقع

مجتبی سیدزاده، بازرس قانونی سازمان نیز در این مراسم، انتخاب بازرس و حسابرسی قانونی را که بر مبنای اساسنامه سازمان بر عهده ریاست سازمان است، امتیاز مهمی برای سازمان دانست و با بیان اینکه این ویژگی در هیچ نهاد و دستگاه دیگری نیست به مدعوان توصیه کرد: در عرصه خدمتشان از این ویژگی، بهره‌برداری مطلوب کنند.

سیدزاده سپس از نقش و جایگاه حسابرسی سخن گفت و با اشاره به رشد بخش‌های حسابرسی در کشور و تأکید بر فراهم کردن بستر حسابرسی عملیاتی گفت: حسابرسی در صداوسیما با توجه به حجم و گستردگی فعالیت آن، کار سختی است. وی از همکارانش خواست توجه بیش‌تری به ارائه گزارش‌ها و احکام قانون محاسبات عمومی داشته باشند.

**انضباط و شفافیت مالی اصل مهم

سیدحسین شاکرطاهری، ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی نیز در این نشست در خصوص نقش حسابداران، کارشناسان مدیران مالی در شفافیت و انضباط مالی سخن گفت و رعایت رفتار حرفه‌ای، رعایت قوانین محاسباتی حاکم بر فعالیت‌های سازمان، رعایت استانداردهای حسابداری، استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری، ارائه گزارش‌های مالی صحیح و به‌موقع، تعامل مؤثر با واحدهای نظارتی درون و برون‌سازمانی، ارتقای نظام کنترل‌های داخلی نظارت قبل و هنگام خرج کردن و کنترل و اجرای فعالیت‌ها در چارچوب برنامه‌های مصوب را از عواملی دانست که آن‌ها باید در کارشان در نظر گیرند.

وی، کسری نیروی انسانی متخصص در حوزه مالی، تنگناهای منابع مالی، تغییر در وضعیت محیطی حاکم بر سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری و تغییر در روش نظارت و بررسی واحدهای نظارتی برون سازمانی را از چالش‌های پیش روی همکارانش برشمرد و توصیه‌هایی در زمینه رعایت قوانین پذیرش تولید و پخش برنامه‌های مشارکتی، ممنوعیت نگهداری درآمدهای تحقق یافته، رعایت سقف اعتباری بودجه‌ها، ارائه اطلاعات و گزارش‌های مالی با هماهنگی اداره کل مالی و... به همکارانش ارائه داد.

برگزاری دو کارگاه آموزشی در زمینه امور مالی و سرمایه انسانی به تفکیک مسئولیت، از برنامه‌های پایانی این نشست یک روزه بود.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 آذر 1396