اهميت بومي كردن دانش فني در كنار هوشمند سازي
قائم مقام سازمان صداوسيما چهاردهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه را نمايشگاهي از اهداف استراتژيك رسانه ملي براي مشخص كردن خط مشي آتي سازمان دانست.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، حجت‌الاسلام و المسلمين موسوي مقدم قائم مقام سازمان صداوسيما با اشاره به شعار «رسانه هوشمند، رسانه آينده» در چهاردهمين اجلاس سراسري فناوري رسانه گفت: در اين دوره از اجلاس اهداف و استراتژي هاي رسانه ملي كاملا مشهود و دربرگيرنده مفاهيمي است كه مي تواند خط مشي آتي سازمان را تعيين كند.

وي تاكيد كرد: سرعت و شتاب فناوري در همه عرصه ها به گونه اي است كه هرچه تلاش كنيم باز نياز به طرحي نو و تلاش مضاعف داريم و اين اتفاق تنها منحصر به ما نيست بلكه مهمترين دغدغه رسانه هاي جهان نيز است.

موسوي مقدم با اشاره به مولفه هايي كه اكنون فضاي رسانه هاي نوين را تحت تاثير قرار داده است متذكر شد: مهمترين مولفه تاثيرگذار در اين ميان فشردگي در همه عرصه ها از جمله فشردگي در زمان، فشردگي در مكان و فشردگي در فضا است كه مسير آتي فناوري رسانه را تعيين كرده است.

قائم مقام سازمان صداوسيما با اشاره به ويژگي هوشمند سازي بيان كرد: وقتي صحبت از هوشمندسازي مي شود يعني ارائه محتوا و خدمات بر بسترهاي رسانه هاي نوين به شكل هوشمند و اين نكته بخشي از ضرورت رسانه هاي نوين و فضاي فني معاونت توسعه و فناوري هاي نوين است كه اميدواريم سازمان در اين مسير گام هاي رو به جلو بردارد.

وي با اشاره به نياز بومي كردن دانش فني تاكيد كرد: يكي از اهتمام هاي ويژه اين معاونت تاكيد بر بومي كردن دانش فني و همراهي با شركت هاي دانش بنيان و اتكا به توليدات داخلي است كه در اين حوزه نيز روند خوبي داشته ايم و يكي از موفقيت هاي رسانه ملي را بايد در اين خوداتكايي مشاهده كنيم.

موسوي مقدم افزود: اكنون فناوري هاي رسانه در دست كساني است كه بخشي از استكبار جهاني را با خود همراه كرده اند از اين رو مسير تعامل براي ما دشوار شده است. به اين دليل ما بايد بخشي از وابستگي مان را كم كرده و در آينده به فرصت هاي مناسب دست پيدا كنيم.

قائم مقام سازمان صداوسيما با اشاره به همراهي و پيوستگي فناوري هاي نوين رسانه با محتواي توليد توضيح داد: نمي توان محتواي فاخر را بدون فناوري هاي به روز شده و نوين در نظر گرفت. از اين رو فناوري هاي آينده در خدمت محتواهايي خواهند بود كه هدف اصلي رسانه ملي از آن برخاسته است.

وي در پايان با اشاره به موفقيت و جايگاه بلند رسانه ملي در فضاي نواوري ها فني در ميان كشورهاي اسلامي و منطقه گفت: به اعتراف بسياري از مديران فني كشورهاي اسلامي و همسايه ما در رتبه خوبي از اين فناوري قرار داريم و با اتكا به دانش فني و حضور شركت هاي داخلي موفق عمل كرده ايم.

تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 آذر 1396