شهيداني كه قدرت بازدارندگي كشور را اثبات كردند
اصحاب رسانه كه پيش از رزمايش عاشقان ولايت در سال 84 به شهادت رسيدند ،تلاششان اين بود كه قدرت بازدارندگي كشور را به دنيا نشان دهند.

امير دريادار سياري در مراسم سالروز شهداي اصحاب رسانه گفت: نيروهاي مسلح با آزمايش، رزمايش و ساخت مهمات جديد و با حمايت مردم مي توانند توان دفاعي را بالا ببرند اما ارزش كار اصحاب رسانه و خون شهداست كه امروز قدرت بازدارندگي كشور ما را براي همه دنيا مشخص كرده است. فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: اگر بازدارندگي ما با كمك رسانه ها وجود نداشت استكبار جهاني همان رفتاري را كه با ديگران داشت با ما هم مي كرد. وي گفت: در بازدارندگي ، 50 درصد روي  توان دفاعي و50 درصد روي اصحاب رسانه بايد حساب كرد چرا كه رسانه ها مي توانند توان دفاعي را منعكس كنند و به گوش دشمنان برسانند. وي با بيان اينكه ما امروز امنيت را به بركت خون شهدا داريم به فرازهايي از سخنان مقام معظم رهبري اشاره كرد و گفت: اولين چيزي كه به بركت خون شهدا داريم شعار انقلاب است كه همان استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي است. فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران اضافه كرد: دومين چيزي كه ما به بركت خون شهدا داريم و به آن افتخار مي كنيم جايگاه امروز كشورمان در منطقه و جهان است. دريادار سياري خاطرنشان كرد: با مقايسه قدرت سياسي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، دفاعي و نظامي ايران در قبل و بعد از انقلاب مشخص مي شود كه امروز در چه جايگاه بالايي در بين كشورهاي جهان ايستاده ايم. وي تصريح كرد: اين جايگاه نظامي و قدرت جمهوري اسلامي ايران است كه گروه 1+5 را پاي ميز مذاكره نشاند. دريادار سياري افزود: ما قبل از انقلاب هم ارتش قدرتمندي داشتيم اما قدرت نظامي ما در حلقه ناتو و در اختيار ديگران بود تا در مواجهه با كمونيسم بايستد. وي گفت: ما امروز با قدرت و جايگاهي كه به بركت خون شهدا به دست آورده ايم در مقابله با همه توطئه ها و فتنه ها ايستاده ايم. دريادار سياري گفت: با مقايسه امنيت در ايران و ساير كشورهاي منطقه مي توان دريافت كه جمعيت هشتاد ميليوني كشور امروز در امنيت كامل زندگي مي كنند در حالي كه در برخي كشورهاي منطقه اينگونه نيست. وي با بيان اينكه امنيت و اقتدار دفاعي با حمايت مردم به دست مي آيد افزود: با تلاش شبانه روزي نيروهاي مسلح امنيت تا سه هزار كيلومتر آن طرف بندرعباس برقرار شده است. دريادار سياري افزود: جمهوري اسلامي ايران تا زماني كه پاي آرمان هاي انقلاب ايستاده است دشمن و تهديد دارد و بايد آماده مقابله با اين تهديدات باشد. وي افزود: با كمك نيروهاي مسلح، اصحاب رسانه، حمايت مردم و تحت هدايت مقام معظم رهبري در مقابله با هر تهديدي مي ايستيم و همگام با خون شهدا از انقلاب مان حفاظت مي كنيم.

غرقي خبرنگار پيشكسوت خبرگزاري صدا و سيما نيز در اين مراسم گفت : خبرنگاران همدوش نيروهاي مسلح از آرمانهاي انقلاب اسلامي دفاع مي كنند. مرتضي غرقي با اشاره به مسئوليت هاي رسانه در دفاع از آرمانهاي انقلاب اسلامي و مقابله با دشمنان افزود: اصحاب رسانه همواره سربازان خط مقدم جبهه دفاع از كشور بوده و هستند. وي افزود: به نسبت جمعيت حرفه اي رسانه اي ، خبرنگاران ،فيلمبرداران و عكاسان بيشترين آمار شهدا را به خود اختصاص داده اند. وي با اشاره به اينكه خون شهداي رسانه با خون شهيدان ارتش و سپاه آميخته است گفت: خبرنگاران همواره در دوره هاي سخت و حياتي در كنار نيروهاي نظامي بوده و رسالت خود را به خوبي انجام داده اند. خبرنگار پيشكسوت خبرگزاري صدا و سيما نگاه انقلابي خبرنگاران در عرصه هاي داخلي و خارجي را دستاوردي بزرگ براي خانواده رسانه ملي دانست و تاكيد كرد: وجود اين پتانسيل در عرصه رسانه اي ، كشور را بيمه خواهد كرد.

تاریخ انتشار: شنبه 13 آذر 1395